اخبار کوتاه

زندان پله ای برای خروج از هنجار شکنی است

رئیس حوزه قضایی بخش رامند در بازدید از زندان بوئین زهرا گفت: زندان و آموزشهای آن پله ای برای خروج از هنجار شکنی و پنجره ای رو به سلامت  دوباره است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ فولیان در دیدار با مددجویان زندان بوئین زهرا  اظهار داشت : نگرش جامعه به زندانها باید تغییر کند. چرا که  زندان رسالت بسیار مهم و خطیر اصلاح و بازپروری زندانیان را برعهده دارد. باید در نظر داشت رفتار مددجو در دوران محکومیت و تحمل کیفر خود بر اساس آموزه های فرهنگی وتربیتی تغییر یابد.

وی در ادامه افزود:  عدم آموزش و آشنایی با قوانین و همچنین آموزشهای مذهبی، بستر گرایش به هنجار شکنی ،بزه و تخلف را در افراد فراهم می سازد. رفتار اشتباهی که مجرمین سالیان متوالی با اشتباه انجام داده وقوانین جامعه را نقض نموده اند را،  زندان با بازپروری مجد تغییر می دهد. از اینرو  بار مسئولیت این نهاد مهم وامنیتی سنگین و خطیر می باشد.

فولیان ضمن اشاره به رشد فعالیتهای آموزشی و فرهنگی زندان بوئین زهرا و بازدهی مثبت آن در رفتار مددجویان بیان داشت : خوشبختانه علاوه بر تنظیم و اجرا برنامه های فرهنگی، اوقات فراغت مددجویان با اشتغال و حرفه آموزی نیز پرشده است.

رئیس دادگاه رامند اذعان داشت : بررسی ها نشان داده است بازگشت مجدد به زندان محکومینی که در دوران محکومیت خود مورد بازپروری و آموزش قرار گرفته اند، کاهش یافته و این گواه بر عملکرد دقیق و صحیح زندان می باشد .

وی در پایان بازدید خود به پرونده مددجویان حوزه بخش رامند رسیدگی و با رای باز و اعزام به مرخصی چند نفر از مددجویان موافقت نمود .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*