اخبار کوتاه

زندانیان اتباع بیگانه تحت پوشش آموزشهای رسمی و غیر رسمی قرار می گیرند

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین از ارائه آموزشهای رسمی وغیر رسمی به مددجویان اتباع بیگانه در این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ علی بابائی با اعلام این خبر گفت: زندانیان اتباع بیگانه تحت پوشش آموزشهای فرهنگی وتربیتی  قرار می گیرند. این مددجویان پس از شناسایی و ترغیب به ادامه تحصیل و فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای، با معرفی و تعامل با اداره آموزش و پرورش شهرستان بویین زهرا و سازمان فنی و حرفه ای این شهرستان در رشته های مورد علاقه خود تحت آموزش قرار می گیرند.

بابائی همچنین با اشاره به برگزاری دوره نهضت سوادآموزی برای این گروه از مددجویان در ماههای اخیر از اعطاء گواهینامه پایان تحصیلات در مقاطع تحصیلی مختلف به آنان خبر داد.

رییس اردوگاه ادامه داد: با توجه به فراهم شدن زمینه های مناسب جهت ادامه تحصیل وفراگیری مهارتهای مختلف فنی و حرفه ای در این مرکز و صدور کارت مهارت از سوی سازمان فنی و حرفه ای شهرستان بویین زهرا برای مددجویان حائز شرایط،برنامه های انگیزشی و استعداد یابی مددجویان به صورت مستمر انجام می شود.

بابائی همچنین از مشارکت دادن زندانیان اتباع بیگانه در اجرای برنامه های فرهنگی با هدف اصلاح و بازپروری آنان خبر داد و تشریح کرد: مقوله اصلاح و بازپروری در ابعاد مختلف آن شامل تمامی زندانیان محبوس در زندانها می باشد، لذا اهتمام در تشویق آنان با هر ملیتی از برنامه های فرهنگی اردوگاه می باشد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*