اخبار کوتاه

زندانبانی اسلامی و انسانی ، تضمین کننده ثبات رفتاری و امنیت روانی زندانیان

 

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک اظهارداشت: زندانبانی اسلامی و انسانی ، تضمین کننده ثبات رفتاری و امنیت روانی زندانیان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ سعید احمدزاده در حاشیه بازدید از کانون اصلاح وتربیت گفت: روشهای نوین زندانبانی وسبک زندگی انسانی، ضامن آرامش وعامل تأمین نیازهای قانونی و شرعی زندانی بوده و امنیت روانی را در جامعه بدنبال دارد.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آبیک بیان داشت: اجرای مجازات حبس، فقط سالب آزادی بوده و می بایست به مابقی حقوق اجتماعی و نیازهای فردی توجه شده و پاسخ داده شود. لذا پذیرش بی قیدوشرط، شخصیت بخشیدن با اقدامات فرهنگی وتربیتی، حفظ کرامت انسانی و ارائه خدمات حمایتی وقضائی میتواند ضامن ثبات رفتاری و امنیت روانی زندانیان باشد.

احمدزاده در ادامه سخنان خود به جایگاه زندان در امنیت اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: زندانبانی نوین با حذف خرده فرهنگها و هنجارهای موجود در زندانها ، با غنی سازی اوقات فراغت  و توسعه برنامه های فرهنگی و تربیتی ، اشتغال و حرفه آموزی ،سعی درتوانمندکردن بزهکاران داشته ،تا از این رهگذر آنان بتوانند نقش اجتماعی خود را در جامعه ایفاء نموده و چرخهای اقتصادی کشور را به حرکت در آورده وبا فاصله گرفتن از زندگی مصرفی، در تولید نقش داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد:فلسفه وجودی زندان، کاهش جرم در جامعه ،تادیب و اصلاح و تربیت بزهکاران است. لیکن با برنامه‌ریزی مدون و تعامل سازمان‌ها و نهادهای مختلف برای اجرای هرچه بهتر برنامه‌های اصلاحی و تربیتی می‌توان امیدوار بود كه موفقیت اینگونه برنامه‌ها امنیت را در جامعه ارتقاء داده و افرادی را كه روزی به خاطر قانون‌شكنی و گریز از مقررات، نظم و امنیت جامعه را مختل نموده و به نوعی تضعیف كننده امنیت جامعه بوده‌اند، از طریق برنامه‌های بازپروری به تمکین از مقررات و قوانین حاكم بر جامعه واداشت.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*