اخبار کوتاه

رییس کل دادگستری قزوین: قضات از همه ظرفیت های قانونی در جهت کاهش جمعیت کیفری استفاده کنند

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: امروز پیاده روی اربعین ترس به دل دشمنان انداخته است زیرا یک اقتدار و اتحاد برای مردم جهان اسلام شده است و امیدواریم که با یاری خداوند این حرکت زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در بازدید مسئولان قضایی و قضات از زندان مرکزی قزوین و درجمع مددجویان گفت: هر انسانی همانند یک گوهر است و گاهی این گوهر به خاطر برخی غفلت ها، خطاها و کج روی ها آلوده و کدر می شود و اگر انسان بخواهد دوباره مثل یک گوهر درخشان شود و صیقل یابد باید معارف اسلامی و سیره اهل بیت(ع) در دل خود روشن نگه دارد و ایام اربعین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) فرصت مناسبی است تا همه ما دست به دعا برداریم و به خاطر خطاهای گذشته توبه کنیم و یقین بدانیم که درهای رحمت خداوند همیشه به روی بندگانش باز است.

رییس کل دادگستری استان قزوین افزود: مراسم اربعین بیانگر همدلی و هم سویی شیعیان و مسلمانان جهان است که این نشان دهنده عظمت امام حسین (ع) است، این وضعیتی که در اربعین وجود دارد گسترده‌ترین اجتماع بشری در طول تاریخ است.

وی در ادامه بیان داشت: بیش از ۲۰ میلیون نفر از سراسر جهان اسلام در این مراسم باشکوه حضور پیدا می‌کنند که این حضور میلیونی بهترین پیام را برای دشمنان اهل بیت (ع) دارد.

مقام ارشد قضایی استان تاکید کرد: دنیا باید از پیاده‌روی اربعین حسینی عبرت بگیرد، باید گروه‌های تکفیری و دشمنان جهان بدانند که انسان‌های عاشق امام حسین (ع) را از مرگ نمی‌توان ترساند و باید به این گروه‌ها ایمان و اخلاق را نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی خاطرنشان کرد: دشمنان جهان اسلام نمی خواهند مراسم اربعین اهمیت پیدا کند به همین جهت رسانه های استکبار و غرب از کنار این رویداد بزرگ فرهنگی اسلام و شیعیان می گذرند؛ چون اربعین موجب رسوایی استکبار جهانی است.

رییس کل دادگستری قزوین افزود: امروز پیاده روی اربعین ترس به دل دشمنان انداخته است زیرا یک اقتدار و اتحاد برای مردم جهان اسلام شده است و امیدواریم که با یاری خداوند این حرکت زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) شود.

این مقام قضایی استان اظهار داشت: امروز خیل عظیم مردم با امنیت کامل به زیارت کربلا می روند به همین خاطر باید یادی کنیم از شهدای مدافع حرم، این پیاده روی اربعین مرهون خون شهدای مدافع حرم است، عزیزانی که داوطلبانه رفتند و تروریست ها را از نزدیکی حرم دور کردند و جان خود را فدا کردند تا ما زائر مسیر آنها باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی به سیاست کاهش جمعیت کیفری زندان اشاره کرد و تصریح کرد: امروز راهكارهاي قانوني براي كاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی وجود دارد البته نبايد حتي يك نفر خلاف قانون آزاد شود و يا حتي يك نفر خلاف قانون بازداشت شود و حتي يك نفر اگر امكان استفاده از ظرفيت هاي قانوني دارد از آن محروم شود.

وی در ادامه بیان داشت: ما در قانون ظرفيت هاي بسيار خوبي داريم و باید از این ظرفیت ها به درستی استفاده کنیم، نگاه ما نبايد فقط نگاه مجازاتي باشد، هدف ما قضات بايد اصلاح مجرم باشد و اصلاح مجرم گاه در مجازات و گاه در تخفيف مجازات و حتی در آزادی است.

رییس شورای مسئولان قضایی استان تاکید کرد: اين تكليف ماست و بايد ظرفيت ها را فراهم كنيم، نقش قضات در كاهش جمعيت كيفري بسيار بالاست، جايي كه قانونگذار دست شما را باز گذاشته مديريت كنيد و زمينه را براي كاهش جمعيت كيفري فراهم كنيد.

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در پایان به افتتاح شعبه دوم دادیار ناظر زندان اشاره کرد و افزود: با حضور دو شعبه دادیار ناظر زندان در محل زندان مرکزی قزوین قطعا موجب تسریع در رسیدگی به مشکلات مددجویان و رسیدگی به پرونده جریانی آنها می شود که انشاالله با استفاده از ظرفیت هایی که قانونگذار در اختیار ما قرار داده است بتوانیم موجبات آزادی برخی از زندانیان را فراهم نماییم.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*