اخبار کوتاه

رییس کل دادگستری استان قزوین: اعتیاد به مواد مخدر غیرت دینی را کمرنگ می سازد

رییس کل دادگستری استان قزوین با حضور در جمع مددجویان اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی از تبعات سوء مصرف مواد مخدر سخن گفت واظهارداشت: اعتیاد به مواد مخدر غیرت دینی را کمرنگ می نماید.به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: حجت الاسلام والمسلمین  نوراله قدرتی در حاشیه بازدید از اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی آراسنج بیان داشت: مصرف مواد مخدر علاوه بر زیان های فراوان جسمی و اقتصادی، روح انسان را مخدوش و غیرت دینی افراد را تحت الشعاع قرار میدهد ، که بی تفاوتی به بسیاری از مسایل مهم زندگی فردی و اجتماعی در بین معتادین، ناشی از گرفتاری در دام همین بلا می باشد.

حجت الاسلام قدرتی افزود: کاهش جمعیت کیفری که از سیاست های کلان دستگاه قضا محسوب میگردد، باید فرایندهای اصلاحی مددجویان را به طور کامل طی نماید تا از ارتکاب مجدد جرایم و بازگشت به زندان مددجویان پیشگیری گردد.

رییس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به ارتکاب مجدد به جرم حدود چهل درصدی زندانیان و بازگشت دوباره آنان به زندان گفت: تلاش شده است با برنامه ریزی و کار فرهنگی در زندانها این آمار کاهش یابد که استمرار در این حوزه بی شک ثمربخش خواهد بود.

در ادامه این بازدید حجت الاسلام قدرتی ضمن استماع مشکلات قضایی برخی از مددجویان و صدور دستورات لازم جهت رفع موانع و تسهیل فرآیند آزادی آنان، چهار نفر از زندانیان با حفظ موازین قانونی از زندان آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین در طول این بازدید، اقدامات صورت گرفته طی دو ماه اخیر در حوزه قضایی را تشریح نمود و گفت: ۲۹ نفر از مددجویان با پیگیریهای مستمر موفق به کسب آزادی مشروط شدند که نسبت به سنوات گذشته رشد چشمگیری داشته است.

بابائی ضمن تقدیر از حضور رییس کل دادگستری استان، مدیر کل زندانهای استان ، دادستان بویین زهرا و هیئت همراه در اردوگاه ابراز امیدواری نمود هماهنگی و تفاهم های  گسترده تری در سایه این بازدید ها شکل گیرد و برای مددجویان منشاء خیر و برکت گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*