اخبار کوتاه

رییس دادگستری شهرستان بویین زهرا: کاهش آسیب ها در زندان ، نتیجه نگاه علمی درنظام زندانبانی است

رییس دادگستری شهرستان بویین زهرا اظهارداشت:کاهش آسیب در زندان نتیجه نگاه علمی درحوزه نظام زندانبانی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:حجت الاسلام حسین یوسفی در پی بازدید از اردوگاه کاردرمانی آراسنج گفت: کاهش آسیب های مختلف درون بندها نتیجه نگاهی علمی و تلاش در این جهت است.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن وضعیت تحمل حبس مددجویان بیان داشت:توسعه اشتغال از فاکتورهای تاثیرگذار در شرایط فعلی و آتی زندانیان به شمار میرود که استمرار تلاشهای اخیر نتایج محسوسی به دنبال خواهد داشت.

یوسفی تصریح داشت:اعزام زندانیان واجدشرایط به مرخصی ، ضمن تلاش پیشگیرانه از ارتکاب مجدد جرم ، از دیگر راههای کاهش آسیب به شمار میرود که بستر مناسبی جهت محک و ارزیابی فعالیت های اصلاحی و بازپروری قلمداد میگردد.

رییس اردوگاه کاردرمانی نیز با ارائه گزارشی درحوزه های مختلف به نحوه ی عملکرد و برنامه ریزی های صورت گرفته پرداخت و تاکید نمود: هماهنگی و یکپارچگی در رویه های قضایی و ایجاد فرایندهای مناسب در این زمینه به کاهش هزینه ها و مراجعات غیر ضرور خانواده های زندانیان می انجامد.

بابائی اضافه کرد: مقوله های مورد اشاره ی هیئت بازدید کننده به انضمام برنامه های فرهنگی بسته کاملی در جهت اصلاح آن دسته از مددجویانی که به این مهم اهتمام دارند خواهد بود.

در پایان مرخصی های عید نوروز زندانیان مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای تسهیل اعزام به مرخصی و اطمینان از عدم لغزش آنان پیش بینی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*