اخبار کوتاه

رییس اردوگاه کاردرمانی قزوین:آموزش مهارت های فنی و حرفه ای توسعه می یابد

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین از برگزاری آزمون مهارت های فنی و حرفه ای خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: علی بابائی در این باره گفت: آموزش مهارت های فنی و حرفه ای در رشته های مختلف توسعه می یابد که در همین راستا آزمون زنبورداری و خیاطی با شرکت ۴۰ نفر از مددجویان برگزار شد.
وی ادامه داد: کسب مهارت های مختلف شغلی، زمینه را برای اشتغال مددجویان پس از گذراندن دوران محکومیت و ورود به بازار کار فراهم می نماید . این مهم بستر مناسبی جهت ترک اعتیاد و بازگشت به زندگی سالم و اجتماعی را مهیا میسازد.
بابائی افزود: ارتقاء سطح همکاریهای فی مابین سازمان فنی و حرفه ای شهرستان بویین زهرا و اردوگاه از برنامه های مستمر این مرکز محسوب میگردد که اعزام مربیهای فنی و حرفه ای جهت آموزش این مهارت ها از آن جمله می باشد.
رییس اردوگاه با اشاره به طبقه بندی و تفکیک مددجویان شرکت کننده در کلاس های آموزش بر اساس مدت محکومیت و زمان لازم جهت طی دوره مورد نظر گفت: فراگیری دقیق مهارت ها در کنار دیگر آموزشهای اصلاحی میتواند نگاه آنان را به زندگی تغییر دهد و اعتماد به نفس آنان را در جهت انجام فعالیت های مثبت به کار گیرد.
وی همچنین از اجرای کارگاهی آموزش مهارت های اساسی زندگی خبر داد و گفت: برگزاری این کارگاه که از اهمیت ویژه ای برخوردار است تحت نظارت و پیگیریهای جدی صورت میگیرد ، چرا که میتواند به عنوان مبنا و زیربنای اثرگذاری دیگر آموزش ها عمل نماید.
شایان ذکر آزمون مهارت های زنبورداری و خیاطی با نظارت مسوول اشتغال و مربی آموزش در حسینیه اردوگاه برگزار گردید.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*