اخبار کوتاه

رعایت حقوق شهروندی الویت دستگاه قضایی می باشد

معاون قضائی ومسئول حقوق شهروندی دادگستری استان قزوین اظهارداشت: رعایت حقوق شهروندی الویت دستگاه قضایی می باشد.به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام کثیرلو در جریان بازدید از کانون اصلاح وتربیت به جایگاه حقوق شهروندی درجامعه اشاره کرد و اظهار داشت: حقوق شهروندی مجموعه قوانین و مقررات موجود در نظام حقوقی ایران بوده و از ارکان اصلی زندگی اجتماعی در همه جوامع شهری و روستایی است و قانون اساسی به موضوعاتی نظیر حیات، کرامت، آزادی، مشارکت در تعیین سرنوشت، دسترسی به اطلاعات، آزادی اندیشه و بیان وحریم خصوصی توجه ویژه ای دارد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: با وجود ضوابط و قوانین متعدد در این خصوص باز هم شاهد وجود برخی آسیب ها و مشکلات اجتماعی و فرهنگی هستیم که می تواند در دراز مدت بر روند توسعه عمومی کشور و حتی بر سیاست های کلان اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… تاثیر منفی بگذارد.
معاون قضائی ومسئول حقوق شهروندی دادگستری استان تاکید داشت: حقوق شهروندی برای تحقق کامل و شایسته به همکاری و همراهی همه سازمان‌ها و نهادها نیازمند است. و همه مسئولین می بایست مهمترین چالش ها و راهکارهای تحقق این حقوق را شناسایی کرده و نسبت به رفع آن کوشا باشند.
کثیرلو از بخشهای مختلف کانون اصلاح و تربیت بازدید بعمل آوردو ضمن گفتگو با مددجویان درپایان اظهار نمود: اقدامات ارزنده ای در حوزه های اصلاحی وتربیتی صورت گرفته و رعایت حقوق شهروندی نیزدراین مرکز قابل تقدیر می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*