اخبار کوتاه

رشد ۲۵ درصدی آزادی مددجویان اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی استان قزوین

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین از رشد ۲۵ درصدی آزادی مشروط مددجویان این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛علی بابائی با اعلام این خبر گفت: در طی سال جاری ۷۵ نفر از مددجویان در قالب آزادی مشروط از زندان آزاد شدند که این تعداد در مقایسه با سال گذشته روند رو به رشد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست های سازمانی در حوزه کاهش جمعیت کیفری و با ارتقاء همکاریها و تعاملات دستگاه قضا، زمینه آزادی زندانیان بیشتری فراهم گردید که بلافاصله اقدامات لازم نسبت به آزادی آنان صورت می پذیرد.

بابائی افزود: برنامه های اصلاحی اردوگاه با هدف بازگشت به زندگی سالم و عاری از اعتیاد ،در طی مدت محکومیت مددجویان با همه توان و امکانات موجود اجرا شده است که بازگشت به آغوش خانواده قدم نهایی در این جهت قلمداد و امید میرود شاهد ارتکاب مجدد جرائم توسط آنان نباشیم.

رییس اردوگاه همچنین از ثبت ۱۰۲ مورد مرخصی منجر به آزادی طی سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به ثبت ۵۹ مورد مرخصی منجر به آزادی طی سال گذشته، شاهد رشد چشمگیری در این حوزه می باشیم که مجموعه فعالیت ها و عملکرد اجرای احکام و مددکاری اردوگاه در اخذ تسهیلات قضایی و تعامل با دستگاه قضا حائز اهمیت میباشد.

بابائی ضمن تاکید بر استمرار روند رو به رشد کاهش جمعیت کیفری اضافه نمود:ایجاد انگیزه های کافی در مددجویان با هدف عدم ارتکاب مجدد جرائم فرایندی بلند مدت و مستلزم عوامل مهمی نظیر: اجرای موثر برنامه های فرهنگی، آموزش مهارت های فنی و حرفه ای،آموزش مهارت های زندگی وارتقاء سطح آموزش خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*