اخبار کوتاه

رسیدگی به ۱۳۲ پرونده در جلسات شورای طبقه بندی زندان بوئین زهرا

رئیس زندان شهرستان بوئین زهرا از رسیدگی به ۱۳۲ پرونده مددجویان  در۱۲ جلسه شورای طبقه بندی در چهار ماهه نخست سالجاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمد حسین کیامینی با اعلام این خبر گفت : جلسات شورای طبقه بندی هفته ای یک بار با حضور اعضا و مددجو در واحد اجرای احکام زندان با هدف تحقق و پیگیری اهداف سازمانی در زمینه کاهش جمعیت کیفری تشکیل می گردد.

کیامینی در ادامه تصریح کرد : تا کنون پرونده ۱۳۲ نفر از مددجویان رسیدگی و با درخواست ۱۱۰ نفر از آنها  برای مرخصی ، مرخصی پایان حبس ، اشتغال به کار در خارج و داخل زندان ، آزادی تعلیق ، آزادی مشروط ،آزادی تخفیف مجازات و انتقال موافقت گردیده است.

وی افزود: در این جلسات پرونده های تکمیل شده توسط اجرای احکام زندان در شورا مطرح و توسط اعضای جلسه مورد بررسی قرار می گیرد و برای  مددجویانی که در کلاسهای فرهنگی ، قرآنی و اشتغال و حرفه آموزی شرکت فعال و مستمر داشته باشند و حسن اخلاق و رفتار از خود نشان دهند تصمیمات لازم جهت اختصاص تاسیسات حقوقی اتخاذ می گردد.

 کیامینی در پایان برگزاری این جلسات را اقدامی قانونمند در راستای رسیدن به اهداف کاهش جمعیت کیفری دانست و خاطر نشان کرد: در شورای طبقه بندی زندان اهداف کاهش جمعیت کیفری  و نظام زندانبانی بشکل هدفمند مورد توجه قرار می گیرد تا زندانیان واجد شرایط با در نظر گرفتن فعالیتهای فرهنگی و تربیتی و تأیید مسئولین مربوطه بتوانند از امتیازات آئین نامه به صورت قانونی برخوردار شوند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*