اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان قزوین خطاب به قضات: حضور قضات در زندان باید مایه آرامش و امیدواری زندانیان باشد

بازدید از زندان مرکزی استان به مناسبت ایام الله دهه فجر با حضور رییس کل دادگستری،مسئولان و مدیران قضایی استان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حجت الاسلام والمسلمین قدرتی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر گفت: از ویژگی های حضرت امام خمینی(ره) که دارای معرفت، بصیرت ، ایمان، ساده زیستی، صبر و استقامت، اخلاص، شجاعت، خانواده دوست، مردم داری، بااخلاق بودند.
رییس کل دادگستری استان گفت: این ویژگی های امام را ما باید در محیط کارمان عملیاتی کنیم، ما می توانیم زندانیان را آموزش دهیم تا خدمتگزار اسلام و انقلاب باشند.
وی گفت: برای آنکه حضرت امام خمینی(ره) را بشناسیم یا باید همراه امام می بودیم مثل یاران امام، یا باید از یاران امام او را بشناسیم یا باید نوشته های امام را بخوانیم. نوشته های قبل از انقلاب، صحیفه نور را، وصیت نامه ایشان، منشور انقلاب و صدها سخنرانی که امام داشته اند.
مقام ارشد قضایی استان به مدیران قضایی استان گفت: زندانیان را راضی، خوش بین، دلگرم و امیدوار کنید و زمانی که به بازدید زندان می روید علاوه بر بررسی پرونده ها به سایر مشکلات زندانیان نیز توجه کنند و احتیاجات آن ها را به مسئول مربوطه اطلاع دهند، چراکه مشکلات زندانیان فقط آزادی آن ها نیست. حضور من و شما در زندان باید مایه آرامش و امیدواری زندانیان باشد.
حجت الاسلام والمسلمین قدرتی گفت: باید این فرهنگ و باور ما باشد که تکلیفمان این است که اولاً تا جایی که بتوانیم کسی را زندانی نکنیم. این سیاست قوه قضاییه است. ثانیاً: وقتی زندانی کردیم تا جایی که بتوانیم از همان روز اول باید از طریق راههای قانونی وسیله ی آزادی اش را فراهم کنیم.
رییس کل دادگستری استان گفت: صدور دستورالعمل تعیین تلکیف پرونده های معوق کمک زیادی به تعیین تکلیف زندانیان نمود البته ما قبل از آمدن بخشنامه شروع کرده بودیم و آمدن این بخش نامه باعث شد تا کار ما نتیجه بدهد، وی از روسای دادگستری و قضات هر حوزه قضایی خواست تا در چند روز باقی مانده از دهه مبارک فجر خارج از وقت اداری به بررسی پرونده های زندانیان بپردازند و در بررسی خود جدای از وظیفه قانونی به جهات معنوی هم توجه داشته باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*