اخبار کوتاه

رئیس کل دادگستری استان قزوین:صداقت اساس تغییر و اصلاح انسانهاست

رئیس کل دادگستری استان قزوین اظهارداشت:صداقت اساس اصلاح انسانهاست وتغییر جهت ، نگاه، رفتار وگفتار جز با استوار کردن پایه های  صداقت میسر نمی شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: حجت الاسلام والمسلمین نوراله قدرتی به همراه دادستان ومسؤلین قضایی استان عصر روز پنجشنبه از زندان مرکزی قزوین بازدید و در جمع مددجویان گفت: اگر همه اقدامات ما برپایه صداقت و راستی بنا نهاده شود در درون خود احساس شعف می کنیم و هیچگاه به خودمان دروغ نخواهیم گفت. خداوند متعال نیز به ما کمک کرده و درهای سعادت به رویمان باز خواهد شد.

وی بیان داشت:براي حل مشکلات و دست يافتن به سعادت، به خدا نياز داريم. اراده ای بالاتر از اراده خداوند وجود ندارد . بدون اراده او بادی نمی وزد ویا برگی از درختی نمی افتد . با همت وتصمیمی جدی و با کمک پروردگار متعال از خواب غفلت بیدار شده و به او متوسل شویم .نکند به فرمایش پیامبرعظیم الشان(ص)وقت بیداری ما وقت مرگ ماباشد.چرا که آنوقت خیلی دیرخواهدبود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین خطاب به زندانیان افزود:آغاز حرکت به سمت خدا و کمال و رشد وتعالی اینست که ما بیدار شویم . آدمی که درخواب غفلت باشد ، هر صحبتی واقدامی هم در او هیچ اثری نخواهد داشت.من اگر بیدار باشم دست به قلم نمی شوم تا هرکسی در زندان بیوفتد و اگر شماهم بیدار باشید پس از آزادی دوباره به زندان نمی آیید و راه زندگی خود را اصلاح می کنید.

ایشان زندان را بعنوان بهترین عبرتگاه برای زندانیان معرفی کرد واذعان داشت:هر کدام از شما برای دیگری عبرت است .ازاین فرصت استفاده کنید وباتوسل به دعا وعبادت از خدای متعال بخواهیدراه درست زندگی را بیابید.دعامغز عبادت است ودرمعارف دینی کلید بسیاری از قفلهاست .دعا می تواند کمک کند غم ها و دردهای ما التیام یابد.بشرط اینکه با نیت درست وایمانی محکم از وسوسه های انحرافی فاصله بگیریم .

حجت الاسلام قدرتی بیان داشت: بدنبال یافتن مقصر نیستیم .اما یقین داریم بخش زیادی از تقصیرها بخاطر زیاده خواهی،بلند پروازی ، تصمیم های بدون مطالعه،تحقیق ومشورت و یک شبه ره صد ساله رفتن خودتان است. الان وقت خوبی است که در رفتارهای خود مطالعه کنید وبه کمک مسؤلین دلسوز زندان آنها را اصلاح وتغییر دهید.

وی اضافه کرد:جامعه هم به مثابه زندان است .اگر براساس دستورات دینی والهی از زمان استفاده نکنیم ، قطعا زیان خواهیم دید . بیشتر ضررها حاصل سرپیچی از قوانین دینی است.قرآن کریم نقشه راه را به مانشان
می دهد.زندان مرکزی نظم خوبی در برنامه های تربیتی دارد و از این فرصت بخوبی استفاده کنید تا پس از آزادی پدر،فرزند، همسر وفرد خوبی برای جامعه باشید.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بااشاره به فرمایش رسول اکرم (ص)تصریح کرد:کسی که بین خود وخدایش را اصلاح کند .خدا نیز بین بندگانش را اصلاح می نماید . هروقت توانستیم خداوند را ازخودمان راضی کنیم خداوند منان بندگانش را از ما راضی می گرداند. اگر کسی خودش را بخواب زده باشدهرگزازخواب غفلت بیدار نخواهد شد.پس نباید از رحمت خدا ناامید شد.هنوز نقطه آغازین هستیم و باید بیدار شویم.گره گشا باشیم تا خدا گره از کارمابگشاید.

حجت الاسلام قدرتی در بخش دیگری از سخنان خود تأکید داشت:باید تمامی پرونده های زندانیان یک به یک رسیدگی گردیده وبا استفاده از ارفاقات و راهکارهای قانونی زمینه آزادی بسیاری از زندانیان فراهم شود.قطعا تعدادی از زندانیان نیز از حق آزادی برخوردار نیستند و این نباید مانع از ناامیدی آنها باشد.تلاش کنند تا خود را تغییر دهند ویقین دارم خداوند متعال نیز کمک خواهد کرد.چرا که بزرگترین گناه یأس از رحمت الهی است.

این مقام مسؤل قضایی خاطرنشان کرد:تکلیف داریم تا جایی که می توانیم به زندانیان کمک کنیم .باور داریم به همت خودتان،مسؤلین قضایی و مسؤلین زندان جمعیت کیفری بویژه محکومین مالی وغیر عمد کاهش می یابد.این در دستور کار همکاران قضایی است و باید باحضور مداوم نسبت به کاهش بی رویه ورودی به زندان و افزایش خروجی زندانیان از زندانهای استان تلاشی مضاعف داشته باشند.

رئیس کل دادگستری قزوین درپایان ابراز امیدواری کرد:با استفاده از همه توان دستگاه قضایی بویژه تقویت شورای حل اختلاف در زندانها ، درماههای آینده شاهد کاهش جمعیت زندان به حدنصاب قابل قبول باشیم .

ایشان بمناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی و بنام پنج تن آل عبا به زندانیان واجد شرایط ۵ روز مرخصی اعطا نمودند.

پیش از سخنان رئیس کل دادگستری استان قزوین، حجت الاسلام صادقی نیارکی ازمسؤلین زندان ومجموعه فرهنگی برای برپا نمودن مراسم عزاداری حضرت سیدالشهداء علیه السلام تقدیر وتشکر نمود واظهارداشت:آنچه دراین مراسم اهمیت دارد ، شرکت با نیت خالص در عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است وان شاالله خداوند کمک کند نام همه عزیزان درلیست واقعی عزادارای حسینی ثبت گردد.

دادستان عمومی وانقلاب قزوین افزود:عزاداری حضرت امام حسین علیه السلام هم برکات دنیوی دارد وهم برکات معنوی، نباید از آثار و برکات ارزنده وانسان ساز این ماه عظیم الشان غفلت کنیم.

وی ضمن تشکر وقدردانی از حضور پیگیرانه و مجدانه رئیس کل دادگستری در بازدید های مستمر از زندانهای استان وهمچنین اهتمام خاص  ایشان  برای رسیدگی به امور زندانیان بیان داشت:تسهیل در رسیدگی به امور قضایی زندانیان برای ما از درجه اهمیت بالایی برخورداراست وبلحاظ اهمیت دادن به این موضوع مهم یکی از همکاران قضایی بطور دائم و مستمر در زندان مرکزی مستقرخواهدشد و بخش زیادی از مشکلات زندانیان حل وفصل می گردد.

حجت الاسلام صادقی تصریح داشت:تکلیف می دانیم تلاش ها مضاعف شود وکوشش می کنیم جمعیت کیفری زندان مطابق با مطالبه بحق رئیس کل محترم دادگستری کاهش یابد.

وی اعلام نمود:مسؤلین زندان بویژه همکاران فرهنگی وتربیتی ، زندانیانی که رفتار وکردارشان در زمان تحمل حبس تغییر یافته و در برنامه های فرهنگی مشارکت فعال داشته اند، معرفی نمایند تا از تأسیسات قضایی وقانونی بهره مند گردند.

دادستان عمومی وانقلاب قزوین در پایان سخنان خود متذکر شد:مقدمه آزادی تغییر واصلاح رفتار است . زندانیان در زمان تحمل حبس با قرآن انس بگیرند تا راه بازگشت مجدد به زندان بسته شده و راه سعادت وسربلندی برای آنها باز گردد.

شایان ذکر است رئیس کل دادگستری استان ، دادستان عمومی وانقلاب قزوین وسایر مسؤلین قضایی پس از اقامه نماز جماعت مغرب وعشاء در حسینه زندان مرکزی در دیدار چندساعته خود به استماع و رفع مشکلات قضایی زندانیان محکوم مالی وغیر عمد پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*