اخبار کوتاه

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور : اجرای کامل قانون خروج زندان ها از شهرها نیازمند اعتبارات لازم است

رئیس سازمان‌ زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: انتقال زندان‌ها به خارج از شهرها، مصوبه‌ ۱۰ سال پیش دولت است که به دلیل کمبود اعتبارات و عدم زیرساخت‌های لازم محقق نشده است.

دکتر جهانگیر ظهر امروز در حاشیه بازدید از زندان مرکزی سنندج، در مصاحبه با خبرنگاران اظهار داشت: آمار زندانیان در استان کردستان به دلیل مدیریت خوب و متعهدانه رئیس‌کل دادگستری و دادستان مرکز استان از میانگین کشوری پایین‌تر است.

رئیس سازمان‌ زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشورافزود: علاوه بر پایین‌بودن تراکم جمعیت کیفری در زندان‌های کردستان، میانگین بلاتکلیفی‌ها هم به نسبت کشوری ۸ درصد کمتر است و این نشان می‌دهد که مقامات دادسرای استان تلاش مضاعفی دارند و این جای خوشحالی است.

مشاور رئیس دستگاه قضا ضمن ارزشمند خواندن تلاش در زندان‌های کردستان، به حاکمیت نگاه فرهنگی و ورزشی در زندان‌های استان اشاره کرد و گفت: در کردستان برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها به خوبی اجرا و عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: در بندهای مختلف زندان مرکزی سنندج، مددجویان با نشاط و امید به زندگی تلاش می‌کنند و در برنامه‌های اصلاحی شرکت فعالانه دارند به نحوی که در زندان سنندج نیز مانند اکثر زندان های کشور حافظ کل قرآن داریم.

رئیس سازمان‌ زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: علاوه بر برگزاری کلاس‌های مهارت‌های زندگی و احکام، مددجویان زندان حرفه‌آموزی را هم در بیش از ۱۳۰ رشته یاد می‌گیرند که این کمک می‌کند پس از آزادی شغل‌های شرافتمندانه‌ای داشته باشند و به دنبال کارهای مجرمانه نروند.

وی خاطرنشان کرد: عده‌ای به دلیل بیکاری و عدم حرفه مشخص به کارهای مجرمانه روی می‌آورند که با برخورداری مددجویان از آموزش‌های حرفه‌ای در زندان، آمار مجرمان و زندانیان کاهش می‌یابد.

این مقام ارشد قضایی همچنین از ایجاد زمینه لازم برای تحصیل در زندان‌ها خبر داد و گفت: کلاس‌های درس از مقطع نهضت تا دانشگاه در زندان‌ها فراهم است.

رئیس سازمان‌ زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در ادامه گفت: دولت از ۱۰ سال پیش مصوبه‌ای داشت که زندان‌های داخل شهرها به خارج از شهر انتقال یابد اما به دلیل کمبود اعتبارات و عدم زیرساخت‌های لازم محقق نشده است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*