اخبار کوتاه

رئیس زندان بوئین زهرا: آزادی ۸۸۳ زندانی در یک سال گذشته

رئیس زندان بوئین زهرا از آزادی ۸۸۳ زندانی در سال گذشته خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمد حسین کیامینی  در توضیح این خبرگفت: در سال گذشته با تلاش و پیگیری­های مسئولین اجرای احکام ،مددکاری و شورای حل اختلاف زندان، ۸۸۳  زندانی  از این مرکز آزاد و به کانون خانواده و جامعه بازگشتند.

وی اظهار داشت : تلاش بی وقفه مسئولین زندان و مساعدت و همکاری مراجع قضایی، زمینه های آزادی و تخفیف مجازات بسیاری از مددجویان را در سال گذشته فراهم ساخت که این مهم در راستای کاهش جمعیت کیفری نقش بسزایی داشته است.

رئیس زندان بوئین زهرا افزود: به هر میزان کاهش جمعیت کیفری زندان کاهش یابد خدمات بهتری  دربخش های  فرهنگی وتربیتی ، اشتغال و حرفه آموزی ، قضایی و … به مددجویان ارائه  و با بازخورد و نتیجه گیری کیفی تری  همراه خواهد بود .

کیامینی ضمن اشاره به اهمیت کاهش جمعیت کیفری اذعان داشت : با توجه به اینکه رسالت اصلی سازمان زندانها،  بازپروری و اصلاح و تربیت است، افزایش جمعیت کیفری در زندان موجبات بسیاری از مشکلات را فراهم خواهد ساخت و اجرای این برنامه ها تا حدودی با مشکل مواجه خواهد شد. مسئولین و کارشناسان زندان باید اجرای این مهم را در اولویت کاری خود قرار داده و در راستای کاهش جمعیت کیفری با نتیجه گیری از برنامه های مذکور گام بردارند که میزان خروجی زندانیان اصلاح شده گواه بر دقت این برنامه ها خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*