اخبار کوتاه

رئیس دادگستری شهرستان محمدیه: دیدار مستمر قضات با زندانیان در کاهش جمعیت کیفری زندان تاثیرگذار خواهد بود

رئیس دادگستری شهرستان محمدیه گفت:دیدار مستمر قضات با زندانیان و استفاده از ارفاقهای قانونی در کاهش جمعیت کیفری زندان تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ دکتر عباسی رئیس دادگستری شهرستان محمدیه بهمراه  دادستان ومسؤلین شورای تامین این شهرستان از زندان مرکزی قزوین بازدید نمود و بامددجویان دیدار وگفتگو کرد.

وی درجمع زندانیان حوزه قضایی شهرستان محمدیه گفت:در پی بازدید های مستمر  از زندان و اجرای دقیق قوانین توسط این حوزه قضایی، اقدامات مثبت و مؤثری در کاهش جمعیت کیفری زندان مرکزی صورت گرفته است. 

دکتر عباسی تصریح کرد:حسب الامر رئیس کل دادگستری استان ، قضات حوزه قضایی محمدیه بصورت مستمر از زندان بازدید بعمل آورده وبا دیدارهای مستقیم و چهره به چهره زندانیان ، ارشادات و راهنمایی های لازم در خصوص حل مشکلات آنان صورت می گیرد .

ویدر ادامه اظهار داشت : حضور قضات در زندان موجب می شود هم زندانیان بتوانند مشکلاتشان را مستقیم به همکاران قضایی انتقال دهند و هم اینکه همکاران ما با ارائه ارشادات و طرق قانونی موجبات آزادی زندانیان را فراهم می کنند و مزید بر آن حضور در زندان باعث آشنایی بیشتر مقام قضایی با مشکلات زندان  و مشکلاتی که مسئولین زندان  با آنها مواجه هستند ، گردیده و بی تردید در اعمال مجازات حبس و یا بازداشت افراد تأثیر مستقیمی خواهد گذاشت و در نهایت منجر به کاهش جمعیت کیفری زندان می گردد .

وی خاطرنشان کرد : قضات حوزه قضایی محمدیه از اختیارات قانونی خود کمال استفاده را کرده و در استفاده از نهاد های ارفاقی نظیر تعلیق مجازات ، نظام نیمه آزادی  پیش قدم بوده ایم و بیشترین مرخصی پایان حبس توسط این حوزه به زندانیان اعطاءگردیده است .

رئیس دادگستری شهرستان محمدیه در پایان بیان داشت : تمامی درخواست های زندانیان با دقت بالا بررسی شده و کمک های قضایی در چارچوب قانون و در جهت رفع مشکلات زندانیان  صورت می گیرد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*