اخبار کوتاه

رئیس اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی قزوین: اخذ ۱۱۲ مورد آزادی در ۵ ماهه اول سالجاری از خدمات برجسته مددکاری اجتماعی است

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان قزوین بر اهمیت شغل مددکاری اجتماعی و آثار آن در زندگی مددجویان تأکید کردو گفت: اخذ ۱۱۲ مورد آزادی در ۵ ماهه اول سالجاری از نمونه خدمات برجسته مددکاری اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛علی بابائی در حاشیه بازدید سر زده از واحد مددکاری اجتماعی اظهارداشت:مددکاری اجتماعی زندان از موثرترین و کلیدی ترین مشاغل زندانبانی بشمار می رود. طیف وسیعی از خدمات قضایی و حمایتی برای مددجویان و خانواده آنان در حوزه مددکاری قابل پیگیری و دستیابی می باشد. لذا مددکار زندان میتواند در روند پیشرفت پرونده کیفری و اخذ تسهیلات قضایی برای مددجویان و نیز تسریع فرآیند صلح دربسیاری از پرونده ها موثر واقع شود.

رییس اردوگاه از روند رو به افزایش رسیدگی به مشکلات مددجویان در حیطه مددکاری طی ماههای اخیر خبر داد  و تشریح کرد: این افزایش طی پنج ماه سال جاری به تشکیل  ۱۰۲پرونده مددکاری ، اخذ۱۱۲ آزادی ، ۵۱ مورد عفو و ۲۳۳ مورد مرخصی منجر گردیده است.

بابائی ادامه داد: با توجه به آسیب های مختلف اجتماعی که متوجه مددجویان و خانواده آنان می باشد،نقش مددکار میتواند به نحوی در ساختار اداری پر رنگ و مثمر ثمر واقع گردد تا نه تنها کاهش آسیب ها را در پی داشته باشد،بلکه زمینه تامین امتیازات قضایی و حمایتی برای آنان را در بازه  زمانی مشخص به صورت یک فرآیند مستمر و دایمی فراهم آورد.

رییس اردوگاه کاردرمانی در پایان ابراز امیدواری کرد: مجموعه فعالیت های مددکاری بتواند، زمینه ای برای ارایه  خدمات پر اهمیت برای زندانیان و متعاقبا خانواده  آنان به شمار رفته ومنجر به کاهش جمعیت کیفری و سلامت جامعه گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*