اخبار کوتاه

رئیس اردوگاه کاردرمانی قزوین: اقدامات قضایی با هدف کاهش جمعیت کیفری صورت می پذیرد

رییس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قزوین از بازدید دادستان شهرستان آوج از این مرکز و ملاقات با مددجویان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ علی بابائی با اعلام این خبر گفت: دادستان شهرستان آوج در دیدار با مددجویان اردوگاه بر اجرای دستورالعملهای قوه قضاییه با محوریت کاهش جمعیت کیفری زندانهاتأکید کرد .

بابائی با اشاره به اهمیت دیدار چهره به چهره مسولین قضایی با مددجویان اظهار داشت : تسریع در حل مشکلات و موانع موجود در پرونده های قضایی از دستاوردهای این نشست ها می باشد.

در این دیدار دادستان آوج ضمن بررسی وضعیت قضایی مددجویان این شهرستان، ایجاد شرایط مطلوب معیشتی آنان در زندان را حائز اهمیت برشمرد و از تلاشهای مسولین اردوگاه در این راستا تقدیر نمود.

صمدی همچنین از اهمیت پیگیری و ارائه خدمات حمایتی و مراقبتی به مددجویان پس از اتمام دوران محکومیت سخن گفت و افزود: پیشگیری از ارتکاب مجدد جرائم و استمرار در کاهش جمعیت کیفری مستلزم برنامه ریزی مدون و عملیاتی پس از آزادی می باشد.

در پایان رییس اردوگاه با ارائه گزارشی از فرآیندهای حمایتی و مراقبتی زندانیان پس از اتمام محکومیت در قالب ارجاع آنان به مراکز مراقبت پس از خروج، هماهنگی و تلاش دستگاهها و نهادهای مختلف و متولی امر را در تحقق اهداف کلان سازمانی بویژه کاهش جمعیت کیفری موثر و تعیین کننده دانست.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*