اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های استان قزوین با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان

مدیرکل زندانهای استان قزوین با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان دیدار وگفتگو نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمد علی محمدی در دیدار با حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی با تبریک هفته وقف اظهار داشت: اداره کل اوقاف و خیریه استان تعامل و مشارکت ارزشمندی در زمینه برنامه های فرهنگی وتربیتی زندانیان بویژه برنامه های قرآنی ودینی دارد و جا دارد از همکاری مدیرکل و کارکنان این نهاد انقلابی تشکر و قدردانی گردد.

وی افزود: ترویج باورهای دینی ومذهبی برای ایجاد جامعه ای سالم ضروری است و فرد را به سوی تکامل واقعی سوق می دهد. از اینرو توسعه برنامه های دینی در زندانیان نیز در ارتقاء بهداشت روانی زندانیان نقش مهمی داشته و مسیر زندگی آنها را دستخوش اصلاح و بازپروری قرار می دهد.   

محمدی ضمن قدردانی از اجرای مفاد تفاهم نامه منعقده بین دو دستگاه، بیان داشت: با همکاری اوقاف و امور خیریه استان، آموزش های دینی و مذهبی در بین گروه های مخاطب توسعه یافته و برگزاری محفل انس با قرآن نیز فضایی تربیتی در زندانها فراهم نموده است.   

مدیرکل زندانهای استان در ادامه به فعالیت های فرهنگی زندانها اشاره کرد وگفت: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی سازمان زندانهای کشور، کلیه زندانیان از بدو ورود تا پایان دوران حبس خود در برنامه های فرهنگی وتربیتی زندان حضور داشته و در بخش های دینی وقرآنی، آموزش های رسمی وغیر رسمی، ورزش وتربیت بدنی و برنامه های هنری  فعال می باشند .

وی درپایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد: با تعامل بیشتر در حوزه های فرهنگی وقرآنی، زمینه اصلاح و تربیت زندانیان توسعه یافته و موجب کاهش آسیب های اجتماعی گردد.

حجت الاسلام مجیدی نیز دراین دیدار بیان داشت: عدم آگاهی یکی از مهمترین دلایل بروز جرم درجامعه است. لذا  آگاهی بخشی زندانیان در بخش های دینی و قرآنی  در راستای پیشگیری از وقوع جرم نیازمند همکاری همه دستگاههای متولی  فرهنگی است و در این میان اداره کل اوقاف وامور خیریه استان، همه توان خود رابرای تحقق برنامه های تربیتی زندانیان بکار خواهد بست.

وی  در پایان تصریح داشت: با انعقاد تفاهم نامه مشترک در زمینه های قرآنی و برگزاری دوره های آموزش دینی و اخلاقی باحضور روحانیون اعزامی،  مشارکت و تعامل خوبی صورت پذیرفته و به حول وقوه الهی با ایجاد وقف های جدید در صدد توسعه این برنامه ها و همچنین آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد ومعسر خواهیم بود.   

درپایان این دیدار لوح تقدیری از سوی مدیرکل زندانهای استان به حجت الاسلام مجیدی اهداء گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*