اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندان های استان قزوین با مدیرکل ورزش و جوانان استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمد علی محمدی با عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش وجوانان استان دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدار ضمن تسلیت شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و اصحاب گرامیشان بر ضرورت تعامل بیشتر در امر فعالیت های ورزشی زندانها تأکید نمود واظهارداشت: ورزش بعنوان یک ضرورت مهم، زمینه مناسبی برای اجتناب از ارتکاب جرائم و اصلاح و بازپروری زندانیان است.

مدیرکل زندانهای استان با قدردانی از همکاری اداره کل ورزش وجوانان گفت: یکی از دستگاههای تأثیرگذار در امر اصلاح وبازپروری زندانیان، اداره کل ورزش وجوانان است که با تعامل و مشارکت در زمینه توسعه برنامه های ورزشی وتربیت بدنی می توان  بروز  آسیب های اجتماعی را کاهش دهد.

محمدی تصریح نمود: بسیاری از بروز جرائم در جامعه، ناشی از بیکاری و عدم تخلیه انرژی هیجانی افراد است. بررسی ها  نشان می دهد کسانی که به امر ورزش مشغول می شوند از شرایط بهتری برای سازگاری های اجتماعی برخوردار بوده و سبک زندگی سالم تری نسبت به سایرین دارند.

وی خاطرنشان کرد: ورزش در تمام دوران زندگی انسانها حائز اهمیت است . ولی بدلیل شرایط خاص زندان، وجود فعالیتهای ورزشی برای زندانیان  بعنوان نوعی برنامه درمانی

می تواند مدنظر قرار گیرد . ورزش چه از جهت تأمین سلامت جسمی و روانی زندانیان و چه از نظر آموزشی و تربیتی برای آنها مفید است و باعث تخلیه تمایلات سرکوب شده و افزایش اعتماد به نفس در آنها می گردد. بعلاوه بسیاری از آثار نامطلوب رفتارهای ضداجتماعی با استفاده از ورزش می تواند کاهش یافته و یا ازبین برود.

این مقام مسؤل در ادامه گفت: ورزش در بین کارمندان نیز موجب کاهش فشار و فرسودگی شغلی در محیط زندان و افزایش روحیه نشاط دربین آنها وخانواده  هایشان خواهد شد. ازاینرو توسعه برنامه های ورزشی کارکنان نیز ازجمله برنامه های مهم زندانهای استان است و امیدواریم با همکاری بیش از پیش اداره ورزش وجوانان استان این امر تحقق یابد.

محمدی به فعالیت های ورزشی در زندانها اشاره کرد و اذعان داشت: امروز کارکنان، سربازان وظیفه و زندانیان استقبال خوبی از برنامه های ابلاغی دفتر فرهنگی وتربیتی سازمان زندانهای کشور، بویژه مسابقات ورزشی داشته و از اینرو  در تأمین امکانات، تجهیزات ودیگر موارد مرتبط نیازمند تعامل بیشتر با ارگانها ونهادهای ذیربط هستیم.

درادامه این دیدار نیز مدیرکل ورزش وجوانان استان به همکاری های مابین اشاره کرد و پیرامون توسعه تعاملات وکمک های مورد نیاز در خصوص گسترش فعالیت ورزشی در زندانهای استان قول مساعد داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*