اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندانها با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین

مدیرکل زندانهای استان با دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دیدار و در زمینه توسعه همکاری ها ومشارکتهای بیشتر دو دستگاه گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:محمدعلی محمدی ضمن تشکر از حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرجایگاه مهمی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی بویژه مبارزه با موادمخدر دارد .

وی افزود:محور برنامه های سازمان زندانها،مبارزه همه جانبه با مواد مخدر واعتیاد بوده و با اجرای برنامه‌های متنوع در حوزه های مختلف از جمله آموزش ودرمان توفیقات ارزشمندی درکارنامه خود به ثبت رسانده است.

محمدی اجرای طرح ملی پیشگیری وکاهش آسیبهای اجتماعی را از جمله برنامه های اثرگذار و ارزشمند برشمرد واعلام نمود:خوشبختانه اداره کل زندانهای استان باهمکاری ومشارکت دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر بعنوان اولین دستگاه ، طرح ملی پیشگیری وکاهش آسیبهای اجتماعی را ویژه همسران وفرزندان زندانیان اجرا نموده است .

مدیرکل زندانهای استان قزوین ضمن ابراز امیدواری از توسعه همکاری های دوجانبه،  آمادگی زندانها را برای اجرای طرحهای پیشگیری ودرمان اعتیاد اعلام نمود .

در ادامه نیز اردشیر صفا پور ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندانهای استان گفت: متاسفانه جامعه گریبان‌گیر آسیب‌های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر بوده و هزینه های بسیار زیادی صرف پیشگیری ، مبارزه  ودرمان این بلای خانمانسوز می گردد. از اینرو اقدامات اجتماعی و فرهنگی برای مقابله با اعتیاد امری ضروری بوده ومشارکت همه دستگاهها را می طلبد.

وی با بیان این موضوع که آموزش های پیشگیرانه یکی از موضوعات اساسی برای جلوگیری از شیوع مصرف مواد مخدر است  تصریح داشت:پیشگیری در حوزه اعتیاد با همراه داشتن برنامه های دانش محور می تواند در جامعه تاثیرگذار باشد . برای رسیدن به این نقطه مهم نیازمند نگاه جدی همه ارگانهای دولتی و گروههای مردم نهاد هستیم.

صفاپوراذعان داشت:اداره کل زندانهای استان یکی از ادارات فعال ومنظم درهمه کمیته های تخصصی شورای مبارزه با مواد مخدراست  وبحمدالله در اجرای طرح ملی پیشگیری وکاهش آسیب های اجتماعی نیز موفق عمل نموده ونتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته است .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان در پایان خاطرنشان کرد :در اجرای طرح پیشگیری از ابتلاء همسران وفرزندان زندانیان به اعتیاد ،مرهون تلاش های بی وقفه همکاران در زندانهای استان هستیم و این دبیرخانه آماده همکاری در زمینه های مختلف با اداره کل زندانها را دارد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*