اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندانهای استان قزوین با رئیس و اعضاء هیئت مدیره کانون وکلای استان

مدیر کل زندانهای استان قزوین با رئیس واعضای هیئت مدیره کانون وکلای استان دیدار وگفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در دیدار با رئیس و اعضای هیئت مدیره کانون وکلای استان اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات قضایی وحقوقی زندانیان از جمله تأکیدات ریاست محترم سازمان زندانهای کشور است و توجه به این امر مهم، محور فعالیتهای مشترک با کانون وکلای استان خواهد بود.

وی افزود:مشورت با وکیل در امور مختلف، نیاز فرد فرد جامعه است. وکیل با تجربه و کاردان با تمام قوانین حقوقی وقضایی آشنایی کامل دارد و می تواند پرونده‌های قضایی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با موفقیت به سرانجام برساند.

مدیرکل زندانهای استان قزوین به ضرورت برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندانها اشاره کرد و اذعان داشت: تعامل و همکاری کانون وکلا در زمینه آگاه سازی و مشاوره های قضایی وحقوقی زندانیان  و وکالت های تسخیری برای افرادی که تمکن مالی مناسبی ندارند، می تواند نقش موثری در زمینه کاهش جمعیت کیفری زندانها  ایجاد نماید.

محمدی به بیان نظرات و پیشنهادات خود در زمینه همکاری های دو دستگاه پرداخت و از مدیریت و اعضاء هیئت مدیره کانون وکلای استان خواست، با انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه های مشترک، برای تسهیل در انجام معاضدت قضایی زندانیان همکاری نمایند.

در این دیدار نیز رئیس کانون وکلاء ضمن تبریک انتصاب جدید مدیرکل زندانهای استان، از تحولات خوب و مناسب انجام شده در زندانها ابراز خرسندی کرد وگفت:  تغییرات انجام شده در زندانهای استان،بر مبنای ارتقاء حقوق شهروندی زندانیان بوده وکانون وکلای استان در کنار مجموعه زندانها تمام توان خود را برای کاهش جمعیت کیفری بکار خواهد بست.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*