اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندانهای استان با فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین

محمدعلی محمدی مدیرکل زندانهای استان با سردار مهدی حاجیان فرمانده نیروی انتظامی استان قزوین  دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدی در این دیدار از همکاری مؤثر و نزدیک نیروی انتظامی با زندانهای استان تقدیر و تشکر کرد و اظهارداشت: سازمان زندانهای کشور رویکردی اصلاحی وتربیتی به زندانیان دارد و دراین بین علاوه بر اقدامات تأمینی، حوزه های بازپروری از جمله فرهنگی وتربیتی، بهداشت ودرمان، اشتغال وحرفه آموزی و مددکاری اجتماعی  برابر دستورالعملهای سازمانی فعال می باشند.

وی با بیان اینکه مقوله امنیت در زندان امری حیاتی است، افزود: بنا بر تأکیدات ریاست محترم سازمان زندانهای کشور، توسعه امنیت در زندان ها، مهمترین رکن در  اجرای برنامه های تربیتی است . لیکن بدون ایجاد امنیت هیچ یک از برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان به ثمر نخواهد نشست.

سردار حاجیان نیز در این دیدار ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در زندانهای استان بیان داشت: در صورتی که نگاه تربیتی در نظام زندانبانی حاکم نباشد؛مجرمین، مجرم تر شده و چرخه تکرار جرم در جامعه رخ خواهد داد.

فرمانده انتظامی استان بر توسعه اقدامات پیشگرانه اجتماعی تأکید کرد  وگفت: برنامه های حوزه پیشگیری اجتماعی منجر به کاهش ورود مجدد مجرمین به زندانها خواهد شد. این امر یک سرمایه گذاری اجتماعی است وباید همه نهادهای ذیربط در این زمینه بسیج گردند.

سردار حاجیان درپایان  ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری های مشترک خاطرنشان کرد: با استفاده از آموزش ، فرهنگ سازی و بهره مندی از ظرفیت های علمی و تحقیقاتی، می توان آمار تکرار جرم و بازگشت مجدد جمعیت کیفری به زندانها را کاهش داد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*