اخبار کوتاه

دیدار مدیرکل زندانهای استان با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قزوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار مدیرکل زندانهای استان بر ضرورت توجه بیشتر به زندانها اشاره کرد و اظهارداشت:جذب ۱۰۰درصدی اعتبارات،مهمترین اولویت کاری برای اداره امور زندانها و تکمیل واتمام طرحهای عمرانی زندانهاست.

 

وی بابیان اینکه توسعه فضای بندها در زندانها ضروری است بیان داشت:کمبود فضای نگهداری زندانیان یکی از مهمترین مشکلات در زندانهای استان است که امیدواریم با همکاری سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان وتخصیص منابع مالی بتوانیم، سرانه فضای زندانیان را به استانداردهای تدوین شده سازمان زندانهای کشور ارتقاء بخشیم .

 

محمدی افزود:رعایت حقوق شهروندی وحفظ کرامت انسانی از جمله مبانی اصلی در نظام زندانبانی اسلامی است و از اینرو نیازمند مرمت وتوسعه بندهای فرسوده وقدیمی و ساخت فضاهای جدیدهستیم.

 

ابوالفضل یاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قزوین نیز ضمن تبریک انتصاب مدیرکل زندانهای استان ، آمادگی این سازمان را برای همکاری های بیشتر اعلام نمود .

 

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان گفت: توجه به معضلات اجتماعی و رفع آنها از جمله دغدغه های مسؤلین استان است و امیدواریم با تخصیص صددرصدی اعتبارات عمرانی و تأمین اعتبارات لازم، فضای زندان مرکزی توسعه یافته و بخشی از تراکم جمعیت کیفری زندان کاهش یابد.

 

یاری قول تأمین کسری اعتبارات هزینه ای زندانهای استان تا ۴ میلیار ریال خبر داد و اعلام کرد: بمنظور تجهیز و راه اندازی تأسیسات بند جدید زندان مرکزی مبلغ ۵ میلیارد ریال اعتبار تخصیص خواهد یافت .

   

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*