اخبار کوتاه

دوره آموزش پیشگیری از اعتیاد ویژه سربازان وظیفه زندان مرکزی قزوین برگزار شد

مدیرزندان مرکزی قزوین ازبرگزاری دوره آموزش  آشنایی باموادمخدر و راهکارهای پیشگیری و درمان  اعتیاد با حضور سربازان وظیفه این مرکزخبرداد .

به گزارش روابط عمومی  اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمود ترابی  دراین باره گفت: زیربنا و اساس  پایه گذاری سربازی ،ایجاد مسؤلیت پذیری و تعهد وخدمت جوانان به کشور است.خدمت سربازی می تواند به عنوان گذرگاهی در جهت نیل جوانان به سمت و سوی شکل گیری شخصیت آنها مطرح باشد .

وی در ادامه  به علل گرایش جوانان به اعتیاد  اشاره کرد و  ابراز داشت  : ازجمله انحرافاتی که صدمات جبران ناپذیری به جوامع بشری وارد می سازد ، جرایم مربوط به مواد مخدر است . متاسفانه کشور ما نیز در معرض آلودگی به مواد مخدر قرار داشته و ازاینرو عوامل متعددی در اعتیاد سربازان به مواد مخدر دخیل می باشد که می توان به استعمال موادمخدر به عنوان تسکین دهنده آلام وناراحتی های روحی و روانی،مشکلات مالی واقتصادی،تهاجم فرهنگی و توطئه عوامل بیگانه به منظور تضعیف نظام اسلامی اشاره کرد .

مدیر زندان مرکزی در ادامه به راهکارهایی برای جلوگیری از بروز پدیده اعتیاد اشاره کرد و افزود : برای پیشگیری و جلوگیری از بروز اعتیاد و استعمال مواد مخدر در میان سربازان،راهکارهایی وجود دارد که به عنوان شاخص می توان به بررسی ویژگی های روانی و شخصیتی مجرمین مواد مخدر ، بررسی عوامل موثر بر اعتیاد سربازان ، بررسی راهکارهای کنترل مواد مخدر در محیط های نظامی ، بررسی چگونگی استفاده بهینه از اوقات فر اغت سربازان و بررسی روشهای درمان معتادین اشاره کرد .

ترابی در پایان خاطر نشان کرد : دامنه علل گرایش به اعتیاد و گستردگی عوارض ناشی از آن  بسیار وسیع و فراگیر می باشد.لذا پیشگیری،شناسایی و از بین بردن علل گرایش به اعتیاد ضروری است وبا توجه به آسیب های زندان و با هدف پیشگیری از بروز آسیب های مختلف از جمله مشکل اعتیاد به مواد مخدر ، زندن مرکزی با برگزاری دوره های متنوع با موضوع شناخت مواد مخدر و بررسی آثار استعمال آن در زندگی فردی ، خانوادگی و اجتماعی  افراد و همچنین مشارکت سربازان در برنامه های فرهنگی و ورزشی تلاش می کند تا در ایجاد آسیب در بین سربازان پیشگیری به عمل آورد .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*