اخبار کوتاه

خدمت در نظام زندانبانی کاری جهادی و خدمت به جامعه و تامین امنیت پایدار در کشور است

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: خدمت در نظام زندانبانی کاری جهادی و در حقیقت خدمت به جامعه و تامین امنیت پایدار در کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در دومین نشست صمیمی با پرسنل زندانهای استان گفت: مدیریت زندانها متأثر از عوامل متعدد درون و برون سازمانی است و از اینرو مجموعه اقدامات انجام شده در نظام زندانبانی، کاری جهادی و در حقیقت برای خدمت به جامعه و تأمین امنیت پایدار در کشور صورت پذیرفته است.

وی افزود: کارآمدی، اثر بخشی و بهره وری،  گوهری است که می تواند خدمات نظام زندانبانی اسلامی را ارتقاء بخشد. لیکن برنامه هایی از جمله تربیت نیروی انسانی، احترام و ارزش نهادن به همکاران وخانواده آنها، جلب رضایت کارکنان، فراهم کردن محیط سالم اخلاقی و رفتاری، تقویت روحیه و تشویق آنها و ایجاد محیط شغلی توأم با اعتماد در زندانهای استان در دستور کار قرار داشته و از ابتدای سالجاری بالغ بر ۱۵ برنامه، در بخش های رفاهی، فرهنگی و ورزشی باحضور همه کارکنان وخانواده های محترم آنها اجرا شده است.

محمدی هدف از برگزاری نشست های پرسنلی را ایجاد تعامل، همدلی و صمیمیت بیشتر در بین همکاران برشمرد و بیان داشت: همدلي وهم افزايي بین همکاران، پيشرفت امور و تحقق اهداف عالی سازمان را در پي داشته و توجه به این مهم در شرایط فعلی بیش از پیش ضرورت دارد.

مدیرکل زندانهای استان در ادامه سخنان خود به محورها و زیرساخت های زندانهای استان اشاره نمودو گفت: محور و زیرساخت همه اقدامات در نظام زندانبانی، توسعه فضاهای نگهداری واسکان  زندانیان بر اساس سرانه استانداردهای موجود بوده که متأسفانه در سنوات گذشته توجهی به این موضوع مهم صورت نگرفته و امروز شاهد تراکم جمعیت کیفری زندانهای استان در زندان مرکزی می باشیم .

وی تصریح داشت: به حول و قوه الهی در ده ماهه گذشته با پیگیری ها وتعاملات لازم و دیدارهای متعدد با استاندار، ریاست سازمان مدیریت وبرنامه کشور و استان، نمایندگان مردم شریف استان قزوین در مجلس شورای اسلامی  در جهت انتقال زندان مرکزی، توسعه فضاهای خوابگاهی فعلی زندانها، افزایش اعتبارات و دریافت زمین برای ستاد مردمی دیه استان، اقدامات ارزشمندی صورت پذیرفته  و همچنین با برگزاری جلسات تعاملی با سازمان راه وشهرسازی استان جهت اخذ خدمات از جمله: بهبود دسترسی های زندان، تقویت فیزیکی وامنیتی زندانهای استان وهمچنین انتقال مالکیت ساختمان بهزیستی مجاور زندان مرکزی به اداره کل وتحویل زمین ما به ازاء آن به بهزیستی از طریق سازمان مذکور به قطعیت انجام شده است.

این مقام مسؤل توسعه تعاملات برون سازماني و استفاده بهینه از ظرفيت ها و تجارب با سایر نهادها و ارگانها  را از جمله رویکردهای مهم سازمانی برشمرد و گفت: در اين راستا جلسات متعدد تعاملی باشهرداری های مختلف استان جهت بهبود فضاهای کاری زندانها برگزار گردیده وپروژه بهسازی و زیباسازی فضاهای بیرونی ودرونی زندانهای استان با هدف ارتقای روحیه خدمتی و فعالیت کارکنان و همچنین کاهش مشکلات روحی و روانی مددجویان، در کمتر از دوماه به بهره برداری رسیده وتمام هزینه های اجرای این طرح بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال از محل تعامل ومشارکت با شهرداری ونهادهای ذیربط پرداخت گردیده است .

محمدی در بخش پایانی سخنان خود بر ارتقاء اصول امنیتی وحفاظتی زندانها تأکید داشت وافزود: جدیت در انجام مأموریتهای محوله وپرهیز ازهرگونه اهمال وغفلت در اصول امنیتی وحفاظتی، رویکرد سازمان در این حوزه مهم بوده و از اینرو با تغییرات فیزیکی همچون تقویت و اصلاحات امنیتی و… زیرساختهای  زندانهای استان بامحوریت ارتقاء امنیت، حفظ حقوق شهروندی مددجویان و همچنین تکریم همکاران، ارتقاء یافته است.

وی تلاش و همت همکاران را  زمینه‌ساز موفقیت‌های بیشتر در نظام زندانبانی اسلامی دانست و ضمن قدر دانی از تلاش های صورت گرفته، ابراز امیدواری کرد با همدلی وتعامل بیش از پیش، مأموریتها و برنامه های سازمانی را به سرمنزل مقصود برسانیم.

در ادامه مدیرکل زندانهای استان و سایر مسؤلین به سؤالات کارکنان در بخش های مختلف پاسخ و در پایان این مراسم با اهداء لوح و کارت هدیه از فرزندان شاهد، کارکنان برتر در جشنواره ورزشی نیم سال اول و المپیاد ورزشی کارکنان دولت تقدیر و به دونفر از پرسنل فعال یگان حفاظت زندانهای استان نشان سردوشی حافظ سومی اهداء شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*