اخبار کوتاه

حفظ حقوق شهروندی و تکریم زندانیان ثمره نظام زندانبانی اسلامی است

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهارداشت:حفظ حقوق شهروندی و تکریم زندانیان ،ثمره نظام زندانبانی اسلامی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین : محمدعلی محمدی در دیدار بامدیر ومسؤلین زندان مرکزی گفت: شغل زندانبانی از مشاغل سخت و متمایز از سایرمشاغل بوده و هدف نهایی آن،اصلاح افراد دربند وبازگشت شرافتمندانه به جامعه وخانواده می باشد. بایدتلاش کنیم در حدود اختیارات قانونی و رعایت آیین نامه سازمانی به زندانیان وخانواده های آنها کمک شود .

وی با بیان اینکه سازمان زندانها از مهمترین دستگاههای قوه قضاییه وامنیتی کشور است افزود: زندان نقش تأمینی وتربیتی بزرگی را در جامعه ایفا می نماید.

محمدی انگیزه های معنوی موجود در شغل زندانبانی  را  از ویژگی های مثبت این شغل برشمرد و تصریح کرد:فعالیت های سازمان زندانها در دو محور امنیت و تربیت تقسیم می شود.اگر در انجام وظایف ذاتی خود با انگیزه های الهی وارد شویم ،  تمامی مصائب کاری کاسته و سهل می شود .

وی  به وجه تمایز شغل زندانبانی در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی  اشاره کرد واذعان داشت:در نظام زندانبانی ، قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، صرفا کنترل فرد زندانی ملاک عمل بود و بازپروری و اصلاح افراد هیچ جایگاهی نداشت.ولی پس از انقلاب اسلامی ، نگاه فرهنگی وتربیتی به مجموعه به شدت افزایش یافته و  اصلاح وتربیت، یادگیری آموزه های دینی ، حفظ حقوق شهروندی و تکریم زندانیان در اولویت خطی مشی های سازمان زندانها قرار گرفت. لذا افتخار می کنیم که در لباس زندانبانی و تحت زعامت مقام معظم رهبری مدظله العالی ، در جهت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمت نماییم.

مدیرکل زندانهای استان همچنین به مشکلات خانواده زندانیان  اشاره کرد و ابراز داشت:پس از ورود فرد به زندان ، زندگی خانواده وی و مشکلات عدیده ای که با آن روبه رو هستند، باید بیشتر مورد توجه همه دستگاههای ذیربط قرار گیرد.

محمدی در پایان ابراز امیدواری کرد :حال که خداوند توفیق خدمت صادقانه به این قشر آسیب پذیر را به ما عطاء کرده و لحظه ای عنایت خود را از ما دریغ نکند تا بتوانیم  همواره در مسیر رضایت خداوند و در مسیر انقلاب اسلامی  قرار داشته باشیم .

درابتدای این جلسه مدیر زندان مرکزی گزارشی از وضعیت موجود ، فعالیت های روزمره واحد های مختلف زندان و آمار تفصیلی و تفکیکی از جرائم زندانیان ارائه نمود .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*