اخبار کوتاه

جمعیت کیفری در زندانهای استان قزوین ۱۲ درصد کاهش یافته است

قزوین- مدیر کل زندان‌های استان قزوین گفت: با کاهش ۱۲ درصدی جمعیت کیفری در استان قزوین حرکت ارزشمندی در این خصوص در قزوین صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی محمدی روز سه شنبه در جریان بازدید علیرضا آوایی وزیر دادگستری از زندان چوبیندر قزوین در جمع زندانیان استان اظهار کرد: امروز مسئولان به اقشار آسیب پذیر توجه ویژه دارند.

وی افزود: سازمان زندانها پس از انقلاب ساختار فرهنگی و اصلاحی پیدا کرده است، هرچند سابقه کمی دارد اما در حوزه امنیتی و فرهنگی موجب کاهش بازگشت مجدد به زندان ها شده است.

محمدی بیان کرد:  در داخل زندان آرامش داریم و در اشتغال و بازگشت محبوسین به جامعه افدامات موثر بوده است و در حال حاضر شاهد کاهش هشت درصدی بازگشت دوباره به زندان هستیم.

وی تصریح کرد: با متادون درمانی و تامین اشتغال و کارهای فرهنگی تلاش کرده ایم فعالیتها موثر باشد و برنامه های ده گانه برای کاهش آمار زندانیان در اولویت برنامه هاست.

محمدی ادامه داد: در کاهش جمعیت کیفری اقدامات موثری شده و ۱۲ درصد کاهش جمعیت کشوری در سال جاری داشته ایم که در کشور بی سابقه است.

مدیرکل زندانهای استان قزوین گفت: این کاهش با استمرار برنامه های فرهنگی و پیگیری امور مددکاری محقق شده است و با حضور مستمر رئیس کل دادگستری و دستور اکید برای کاهش زندانیان شاهد اتفاقات خوبی در زندانهای استان هستیم.

وی افزود: به امور معنوی و خانوادگی زندانیان توجه ویژه داریم و در خصوص حل مشکلات زندانیان جدی هستیم.

محمدی تصریح کرد: سرانه زندان قزوین ۴.۵ متر است کمترین سرانه را داریم که باید زندان به خارج شهر منتقل شود و برای توسعه فضای خوابگاهی زندان پیگیری لازم را انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: توسعه فًضای خوابگاهی با ۵ میلیارد تومان از دیگر خواسته های ماست و خواستار ایجاد بازداشتگاه در قزوین و شهر اوج هستیم و امیدواریم سقف شکنی بودجه ای صورت گیرد تا طرحهای عمرانی را اجرا کنیم.

محمدی گفت: شهرداری قزوین بیشترین کمک را به امور زندانیان کرده و بیش از ۳ میلیارد تومان کمک کرده است.

در زندان مرکزی قزوین سه هزار و ۲۲۳ نفر زندانی هستند که ۱۸۸ نفر آنها محکومان مالی هستند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*