اخبار کوتاه

جلوگیری از هر گونه تخلف در زندان با اجرای درست قوانین ومقررات سازمانی میسر است

مدیرکل زندانهای استان قزوین اظهار داشت:جلوگیری از هر گونه تخلف در زندان  با اجرای درست قوانین ومقررات سازمانی میسر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی در جلسه شورای اداری مسؤلین زندانهای استان بر اجرای دقیق آیین نامه ها و دستورات ریاست محترم سازمان تأکید کرد و گفت:با اجرای درست قوانین ومقررات سازمانی می توان در ایجاد فضای متناسب برای نگهداری زندانیان و با اجرای برنامه های سازمانی وجلوگیری از هر گونه تخلفات اعم از  ورود مواد مخدر واشیاء ممنوعه به زندانها اقدام نمود.

وی اظهارداشت:عدم توجه به ساختارهای مدیریت داخلی زندان، به بی نظمی، بی ثباتي، بروز بحران ودر نهایت کاهش امنیت در زندانهامنجر مي گردد.برای ارتقاء عملکرد و موفقیت در این مسئولیت می بایست از همه منابع و عوامل مختلف حداکثر بهره برداری بعمل آید .

محمدی بیان داشت:رؤسای اندرزگاه ها نقش بسیار مؤثری در اجرایی شدن دستورالعمل های سازمانی دارند. تحقق این امر مهم  باید دغدغه اصلی همه همکاران  بویژه رؤسای اندرزگاهها و مسئولین زندان ها بوده و با شناخت از برنامه های سازمانی از هرگونه نگاه سلیقه ای به برنامه ها و برداشت های ناصحیح نسبت به دستورالعمل های سازمانی بپرهیزند.

مدیرکل زندانهای استان قزوین افزود:اگر رئیس اندرزگاه ها باهمه واحدهای ذیربط همکاری وتعامل مناسبی داشته باشند و فعالانه اندرزگاه خود را مدیریت نمایند، آسیب ها ،تنش های احتمالی و وقوع هر گونه اتفاقات دیگر در  زندان به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.

این مقام ارشد خاطرنشان کرد: روسای اندرزگاهها در تمامی امور اندرزگاه نقش حیاتی داشته و باید با استفاده از ابزارهای تربیتی بتوانند زمینه اصلاح وتغییر زندانیان را فراهم آورند. همچنین رصد و پیش‎بینی فرآیندهای مربوطه در داخل بندها از وظایف دیگر رؤسای اندرزگاههاست که می‎تواند نقش غیرقابل انکاری درساماندهی و ارتقاء نظم و تأمین امنیت بندها داشته باشد.

محمدی در آخر بابیان اینکه رؤسای اندرزگاهها نقش مدیریت ارتباطی با سایر واحدها را برای تسریع در انجام همه امور جاری زندانیان دارند،اذعان داشت: روسای اندرزگاهها می بایست بر اساس شـرح وظایف سازمانی عمل نمایند و آئین نامه سازمان را مـدنظر قرار دهند. بر اساس شرح وظایف سازمانی برنامه ریزی اجرایی شدن امور مددکاری وسایر واحدها اعم از بهداشت ودرمان ، فرهنگی و آموزشی و … را بعهده دارندواین امر جایگاه مهم این پست سازمانی را نشان می دهد.به گونه ای که بابررسی بیلان فعالیت هریک از این واحدها وارتقاء وتوسعه آن می توان به چگونگی فعالیت رؤسای اندرزگاهها پی برد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*