اخبار کوتاه

جلسه شورای اداری زندان مرکزی قزوین برگزارشد

جلسه شورای اداری زندان مرکزی قزوین با موضوع ضرورت هوشیاری و آمادگی کارکنان برای پیشگیری از خطرات و آسیب های امنیتی تشکیل شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛پیرو دستور العمل ابلاغی مدیرکل زندانهای استان در خصوص پیشگیری از خطرات و آسیب های امنیتی در زندانها و اهمیت و ضرورت هوشیاری و آمادگی کامل کارکنان،جلسه شورای اداری با حضور مدیر،معاونین و مسئولین واحدهای مختلف زندان مرکزی تشکیل شد.

مدیر زندان مرکزی در این جلسه اظهارداشت:حمایت وپایبندی از حقوق شهروندی زندانیان وحفظ امنیت زندانها از جمله مهمترین قوانین و مقررات سازمان زندانها بشمار آمده  و در این خصوص آموزش های مستمر به کارکنان ارائه می گردد.

محمود ترابی بر استفاده حداکثری از تأسیسات حقوقی و قضایی از قبیل ظرفیت رأی بازی،مرخصی،آزادی مشروط،عفو،تخفیف مجازات و …  تأکید کرد و گفت:اداره پذیرش وتشخیص با همکاری واحد مددکاری اجتماعی، کلیه دستورالعمل ها ، آیین نامه ها و قوانین مرتبط با زندانیان که منجر به کاهش تراکم جمعیت کیفری  زندان می شود را مورد بازنگری و بازخوانی قرار دهند  .

وی تصریح کرد :با توجه به دستور رئیس کل دادگستری استان مبنی بر حل مسائل و مشکلات زندانیان،بویژه زندانیان دارای شرایط خاص،زندان مرکزی با همکاری دستگاه قضایی استان تمام تلاش خود را در جهت حل مشکلات زندانیان بکار خواهد بست.

ترابی در ادامه مشاوره و روانشناسی را از مشاغل مهم در زندانها برشمرد ومتذکر شد: واحد مشاوره و روانشناسی با ارایه آموزشهای مستمر در حوزه سلامت روان  می تواند از بروز رفتارهای ناهنجار وآسیب زا جلوگیری بعمل آورد .

مدیرزندان مرکزی در پایان به برنامه های فرهنگی وتربیتی زندانیان در ایام نوروز اشاره کرد وافزود:با هدف غنی سازی اوقات فراغت زندانیان بویژه محکومینی که به هردلیلی نتوانستند از امتیاز مرخصی نوروزی بهره مند شوند ، حوزه فرهنگی برنامه ریزی  های لازم را  در جهت  برگزاری جشنواره نوروزی انجام داده ودرایام نوروز اجرا خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*