اخبار کوتاه

جشن گلریزان آزادی زندانیان در قزوین برگزار شد

همزمان با پنجمین روز از ماه مبارک رمضان، جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با حضور جمعی از مسئولان و خیران استان در تالار صدف قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی در این مراسم گفت : برگزاری جشن گلریزان همه ساله همزمان با ماه مبارک رمضان جهت جمع آوری کمک های مردمی و خیران جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد همزمان با سراسر کشور در این استان برگزار می شود.

مدیرکل زندانهای استان تعداد زندانیان جرائم غیرعمد استان را ۳۵۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: میزان بدهی این تعداد از زندانیان حدود ۳۵۰میلیارد ریال است.

به گفته وی، بیشترین جرم زندانیان جرائم غیرعمد استان دیه، مهریه، نفقه، حوادث ناشی از کار، حوادث رانندگی و مالی است.

مدیر کل زندانهای استان قزوین اظهار داشت: در جشن گلریزان سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال کمک های مردمی و خیران جهت آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری شد.

محمدی اضافه کرد: در سال گذشته ۳۰۹ زندانی مالی به میزان بدهی ۲۸۰ میلیارد ریالی از زندان های قزوین آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

 وی یادآور شد: از این تعداد زندانیان آزاد شده ۳۰۲زندانی مرد و هفت زندانی زن بودند که تعداد ۲۰زندانی به دلیل دیه و ۲۸۹زندانی به دلیل جرائم مالی در زندان تحمل حبس می کردند .

وی ادامه داد: این میزان بدهی زندانیان بیش از ۱۳۰میلیارد ریال توسط گذشت شاکیان با همکاری ستاد دیه و مددکاران زندان صورت گرفت ، بیش از ۳۶میلیارد ریال توسط کمک ستاد دیه از محل منابع استانی و مرکز و مابقی نیز از طریق سایر منابع شامل بیمه، اعصار ، صندوق تامین ، نقدینگی مددجو و وام پرداختی بانک عامل پرداخت شد.

مدیر کل زندانهای استان قزوین تصریح کرد: همچنین در پنج سال گذشته یک هزار و ۵۴۳ زندانی جرائم غیرعمد در استان با کمک خیران آزاد شدند.

محمدی یادآور شد: از سال ۹۱ تا ۹۵ شاهد آزادی یک هزار و ۵۴۳ زندانی جرائم غیرعمد به میزان یک هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال بدهی بودیم.

وی اظهار داشت: ستاد دیه فعالیت های گسترده ای را در جهت آزادسازی زندانیان و فرهنگ سازی در جهت گذشت شاکیان انجام داده که جای قدردانی دارد.

وی افزود:امیدواریم با ادامه راه از این پس شاهد آزادی بیشتر زندانیان جرائم غیرعمد و بازگشت آنها به آغوش خانواده هایشان باشیم.

                                                  

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*