اخبار کوتاه

جشن سواد آموزی در زندان مرکزی قزوین برگزارشد

مدیر زندان مرکزی قزوین از برگزاری جشن سوادآموزی در این مرکز خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین ؛  محمود ترابی ضمن گرامیداشت هفته نهضت سواد آموزی اظهار داشت: سواد به معنی درک یک کلمه نیست، بلکه به معنای توانایی درک دنیاست و باعث بهتر شدن زندگی ما درجامعه می شود .

وی با اشاره به این موضوع که اولین فرمان الهی به نبی مکرم اسلام (ص)، خواندن بود و خداوند اولین معلم هستی است افزود: با توجه به آیات قرآن کریم ، روایات و احادیث پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) که از صدر اسلام تاکنون به ما رسیده،  اهمیت جایگاه ویژه سواد آموزی در آموزه های دین مبین اسلام را برای ما به نمایش گذاشته است .

مدیر زندان مرکزی در ادامه  با اشاره به تاریخ تشکیل نهضت سواد آموزی در ایران  تصریح کرد:نهضت سواد آموزی در دیماه ۱۳۵۸ به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در راستای ریشه کن کردن بی سوادی  در ایران تشکیل شد .

ترابی ضمن تقدیر و تشکر از مددجویان سوادآموز ممتاز در هفته نهضت سواد آموزی خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های سوادآموزی یکی از مهمترین برنامه های فرهنگی وتربیتی زندانهای کشور بوده و باهمکاری معاونت نهضت سوادآموزی استان، مرکز یادگیری محلی از سال ۹۵ در زندان مرکزی تأسیس و کلیه زندانیان بی سواد وکم سواد تحت پوشش برنامه های سواد آموزی این مرکز قرار دارند.

در پایان این مراسم از هفت نفر از مددجویان سواد آموز ممتاز با اعطاء لوح تقدیر و هدیه نقدی تقدیر و تشکر بعمل آمد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*