اخبار کوتاه

توسعه مشاغل صنایع دستی در زندان مرکزی قزوین

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین از توسعه مشاغل صنایع دستی در زندانهای استان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:حسن نورمحمدی درحاشیه بازدید معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت ومعدن استان از زندان مرکزی اظهارداشت: حمایت و توسعه برنامه های اشتغال وحرفه آموزی بویژه صنایع دستی ، تاثیرات مثبتی در ایجاد اشتغال پس از آزادی زندانیان داشته است.
وی با اشاره به بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های سایر نهادهای مرتبط با توسعه برنامه های شغلی افزود:برای ایجاد بستر مناسب در زمینه توسعه کارآفرینی بخصوص در بخش صنایع دستی ، نیازمند طرح های مشارکتی و تطبیق فعالیت ها با بازار کسب وکار هستیم.
نورمحمدی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال زندانیان استان تصریح داشت: در بسیاری از موارد ، بیکاری عامل بروز آسیبهای اجتماعی و به تبع آن ارتکاب جرم وبزهکاری است و برای حل این مشکل باید گسترش طرحهای شغلی با مشارکت نهادهای ذیربط بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.در همین راستا با مشارکت وهمکاری سازمان صنعت ،معدن وتجارت استان طرح شغلی فرش بافی در زندان مرکزی قزوین راه اندازی خواهدشد.
معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین با اشاره به اهمیت این موضوع متذکرشد: اشتغالزایی در بین زندانیان منجر به کسب درآمد و تأمین معاش حداقلی برای خانواده گردیده و این باعث کاهش آسیبهای ناشی از تحمل حبس سرپرست خانواده نیز خواهدشد.
در ادامه معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت ومعدن استان اظهارداشت:به‌منظور هم‌افزایی و مشارکت در گسترش مشاغل زندانیان ، طرح آموزش فرش بافی باهدف توانمندسازی شغلی اجرا خواهدشد.
کبیری بیان داشت:چرخه شغلی در زندان باید بگونه ای باشد که اعطای تسهیلات، صدور مجوز و ایجاد شغل در بین فراگیران ، تسهیل یافته و طرح های شغلی آنها با نظارت مطلوب ومستمر ، پایدار و درآمد زا گردد.دراین صورت توانسته ایم ایجاد اشتغال پایدار داشته باشیم وقطعا آمار بازگشت این دسته از آسیب دیدگان کاهش خواهد یافت.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد : با توسعه طرحهای شغلی ، شرایط زندانیان بهبود یافته و شاهد تغییر سبک زندگی آنها وخانواده هایشان در جامعه باشیم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*