اخبار کوتاه

توسعه فضای سبز و ایجاد اشتغال برای مددجویان اردوگاه محقق می گردد

رییس اردوگاه کاردرمانی و حرفه آموزی استان قزوین با بیان این مطلب گفت: توسعه فضای سبز در محوطه این مرکز شرایط را برای مشارکت و کار مددجویان علاقمند به درختکاری مهیا نموده است.

بابائی ادامه داد: مددجویان ضمن حضور در کلاسهای فنی حرفه ای و طی نمودن دوره های مرتبط با باغداری و کشاورزی هر روزه جهت آماده سازی زمین های قابل استفاده و نیز نگهداری و توسعه درختکاری در محوطه این مرکز مشغول به کار میشوند.

وی افزود: کاهش آسیب های ناشی از تحمل حبس از جمله اضطراب و استرس های مختلف از مواردی است که با اشتغال ایشان به حداقل میرسد و زمینه برای اجرای موثرتر دیگر برنامه ها  و دستیابی به اهداف اصلاحی فراهم میگردد.

علی بابائی اضافه کرد: با توجه به تغییر فصول و شرایط آب و هوایی میتوان انواع اشتغال نشسته و غیر نشسته را توسعه و با برگزاری کارگاههای مرتبط به شکل فنی و علمی، مهارت مددجویان را تقویت نمود تا در صورت آزادی بتوانند از آن در جهت سالم سازی زندگی بهره مند گردند.

رییس اردوگاه کاردرمانی ایجاد اشتغال برای مددجویان را امری مفید از هر حیث قلمداد نمود و گفت: فراهم نمودن فضای کار علاوه بر بهسازی محیط زندان،موجب تخلیه انرژی و توانمند شدن مددجویان در حفظ آرامش طی دوران حبس و نیز تمرین کار وتلاش در جهت تحقق اهداف مثبت در زندگی خواهد شد.

بابائی ابراز امیدواری نمود با مشارکت مددجویان و اعطاء مشوقهای قضایی به ایشان بتوان در جهت تحقق امر اصلاح و بازپروری زندانیان و بازگشت ایشان به زندگی سالم و اجتماعی گام برداشت.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*