اخبار کوتاه

توسعه زیر ساخت ها پیش شرط تحقق کامل اهداف فرهنگی و تربیتی درزندان هاست.

رئیس سازمان زندان ها دردیداربا استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه محورفعالیت درزندان ها برنامه های فرهنگی است افزود: توسعه زیر ساخت ها پیش شرط تحقق کامل اهداف فرهنگی و تربیتی درزندان ها است که نیازمند ارتقاء استاندارهای لازم برای نگهداری اززندانیان می باشد.

محمد مهدی حاج محمدی در این دیدارکه درمحل سازمان زندان ها برگزار شد اظهار داشت بسیاری از زندانیان افرادی هستند که گرفتارمشکلات شده اند و زندان فرصتی است برای آن ها تا با تأمل درگذشته و جبران خطاها راه صحیح زندگی را بیابند.

وی با بیان اینکه در نظام اسلامی، زندان ها مرکز فرهنگی و تربیتی هستند گفت: در زندان های کشورتلاش
می کنیم تا با برنامه ریزی و ایجاد زمینه های لازم برای اصلاح و تربیت زندانیانی که درمدت حضوردرزندان متنبه شده اند، راه بازگشت آنان به زندگی شرافتمندانه را آماده سازیم.

رئیس سازمان زندان ها واقدامات تأمینی وتربیتی کشورافزود: زندان برای افراد شرور و ناامن کنندگان جامعه است و سایر افراد که به دلیل اشتباهات و خطاهای کوچک و یا ناآگاهانه گرفتارشده اند، استعداد آن را دارند تا با برنامه های فرهنگی و تربیتی مجدداً به جامعه و زندگی سالم بازگردند.

حاج محمدی درادامه با اشاره به وضعیت زندان های استان خراسان شمالی گفت :زندان های این استان ظرفیت آن را دارند که به عنوان الگوی مناسب زندانبانی درکشور مطرح شوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت همکاری و هم افزایی نهادهای مختلف کشور برای کمک به حل مشکلات زنانیان تأکید نمود.

در ادامه محمد علی شجاعی استاندارخراسان شمالی نیز ضمن ابراز خرسندی از وضعیت زندان های استان گفت: هرچند دراین استان با کمبود اعتبارات مواجه هستیم اما به لطف روحیه جهادی وحسن همکاری متقابل بر مشکلات و موانع فائق آمده ایم.

وی با بیان اینکه زندانیان و خانواده های آنان بخشی ازجامعه هستند گفت: برای هرگونه همکاری درزمینه طرح های تأمینی وتربیتی زندان ها به ویژه درحوزه خانواده های زندانیان آمادگی کامل داریم .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*