اخبار کوتاه

تمامی حقوق حاکم بر امورات ما منبعث از حقوق اسلامی است

معاون اداری ومالی زندانهای استان قزوین گفت:تمامی حقوق حاکم بر  امورات ما منبعث از حقوق اسلامی است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدپیرویسی در جلسه کمیته سلامت زندانهای استان اظهار داشت:تمامی حقوق حاکم بر امورات ما منبعث از حقوق اسلامی است.لذا بخش عظیمی از رعایت و صیانت از حقوق شهروندی در زندانها قرار دارند. به همین دلیل بایستی با جدیت و اعتقاد راسخ تلاش نماییم حقوق حقه ی مردم در دستگاه خود را به رسمیت شناخته و اعمال نماییم.

وی افزود:حقوق شهروندی از جمله مفاهیمی است که به برابری و عدالت توجه دارد.از اینرو وقتی تحقق می‌یابد که همه از کلیه حقوق قانونی خود برخوردار باشند. شناخت این حقوق نقش مؤثری در ارتقاء برنامه های نظام زندانبانی داشته و زندان به فضایی سالم وبدور از تنش تبدیل خواهد شد.

پیرویسی اظهار داشت:اسلام دستورات صریح و شفافی برای حفظ حقوق همه آحاد مردم  از جمله توجه به کرامت انسانها دارد.لیکن، افراد با برخورداری از این حقوق می‌تواننداخلاق،منش و زندگی خود را بر اساس موازین دینی و شرعی ساماندهی نمایند.

وی متذکر شد: قوانین و مقررات حقوق شهروندی در نظام زندانبانی بدرستی ومنطبق با مبانی دینی واخلاقی وضع گردیده و هدف آن اصلاح وتربیت و پیشگیری از وقوع تکرار جرم یا انحراف در جامعه است. برای نیل به این هدف همه امکانات ومنابع موجود بسیج خواهند شد تا بتوان با حفظ کرامت انسانی ، زمینه اصلاح و تغییر در زندانیان فراهم گردد. 

در این جلسه وضعیت عملکردی رسیدگی به شکایات مردمی در بستر سامد مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد خدمات قابل احصاء در بستر سامد دولت و سامانه سازمانی به همه گروههای مخاطب اطلاع رسانی گردد.  

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*