اخبار کوتاه

تعداد زندانیان قزوین ۱۲ درصد کاهش یافت

رئیس کل دادگستری قزوین اظهارداشت: تعداد زندانیان این استان نسبت به گذشته ۱۲ درصد کاهش کاهش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛حجت الاسلام نورالله قدرتی شامگاه دوشنبه در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به عملکرد مثبت ستاد دیه این استان اشاره کرد و افزود: سال گذشته در قزوین ۴۵۰ زندانی جرائم غیرعمد وجود داشت که ۳۰۹ نفر از آنان آزاد شدند و در حال حاضر نیز ۳۵۰ زندانی از این نوع جرائم در زندان ها به سر می برند.

به گفته وی، میزان بدهی این تعداد از زندانیان ۳۴۰ میلیارد ریال است.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۲۸۰ میلیارد ریال بدهی زندانیان مالی بود که ۱۳۰میلیارد ریال آن با گذشت شاکیان همراه بود.

حجت الاسلام قدرتی با بیان اینکه از این میزان بدهی ۳۰ میلیارد ریال از سوی ستاد دیه به صورت کمک بلاعوض پرداخت شد، ادامه داد: تلاش داریم با همفکری و همکاری دستگاه قضا و ستاد دیه زمینه بازگشت زندانیان بیشتری را به آغوش خانواده هایشان را فراهم کنیم.

وی در ادامه ماه مبارک رمضان را افضل بر تمام ماهها دانست و برگزاری این جشن را  جلوه ای زیبا  در این ماه مبارک عنوان نمود.

وی زندان را مجری بخشی از مجازاتها دانست و عنوان نمود : دستگاه قضا با احکامی که صادر می نماید ، زندان اجرای  احکام صادره را برعهده دارد و نگهدارنده محکوم است

وی با استناد به آیات و احدایث از ائمه معصومین ( ع ) احسان و کمک رسانی را ارزشمند دانست و مردم استان قزوین را یکی از پیشرو ترین افرا در امر کمک رسانی به و نیکوکاری در این امر عنوان نمود.

حجت الاسلام قدرتی در ادامه قسمتی از پرونده های موجود در دادگستری را از مشکلات اقتصادی و فرهنگی  و اجتماعی دانست و گفت : باید بر رسالتی که بر دوش قوه قضاییه است تلاشمان را چند برابر نماییم تا وظیفه اصلی دستگاه قضا که احیا و برقراری عدالت است با راس قرار دادن قانون میسر سازیم.

وی جامعه اسلامی را پر خیر و برکت دانست و استان قزوین را استانی خیر پرور عنوان نمود.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*