اخبار کوتاه

تشکیل پرونده شخصیت گامی موثر در اصلاح و بازپروری زندانیان

مدیرکل زندانهای استان قزوین گفت:تشکیل پرونده شخصیت گامی مؤثر در اصلاح و بازپروری زندانیان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای قزوین :حمیدرضافراست طلب درحاشیه بازدید سرزده از زندان مرکزی اظهارداشت:پروند‌‌ه شخصیت مشتمل بر اطلاعاتی از وضعیت عمومی ، بهداشت فردی وجسمی ، توانمندی ها واستعدادهای فرهنگی،آموزشی و مددکاری اجتماعی است و باهدف کمک به بازاجتماعی شد‌‌ن زندانیان تشکیل می گردد.

وی افزود:پرونده شخصیتی زندانیان با بهره‌‌گیری از توان علمی وتجربی کارشناسان حوزه های ذیربط تشکیل می گردد.چنانچه برنامه های پیش بینی شده در این طرح بدرستی انجام شود، زند‌‌انی در زمان تحمل کیفر با بهره گیری از خدمات تخصصی و فراخود اطلاعات مندرج در پرونده خود با تغییر رفتار وکردار پس از آزاد‌‌ی ، جامعه‌پذیر شد‌‌ه و کمتر به چرخه جرم بازخواهدگشت‌‌.

فراست طلب بابیان اینکه هر انسان د‌‌ارای شخصیت منحصر به فرد‌ خویش است متذکرشد: زندانیان نیز تحت تأثیر عوامل مختلف مرتکب جرم می شوند و شخصیت مجرمانه آنها شکل می گیرد.با تشکیل پرونده شخصیتی برای این دسته از افراد و با کسب اطلاعات کامل از ابعاد مختلف زندگی آنها می توان منش وسبک زندگی آنها را تغییرداد.

مدیرکل زندانهای استان همچنین تصریح داشت:همه تلاشها برای اجرای این طرح حفظ بهداشت روانی، کاهش فشار و تنش در زمان تحمل کیفر وجلوگیری از بازگشت مجدد زندانیان به زندان می باشد.

وی خواستار ثبت اطلاعات دقیق پرونده شخصیتی زندانیان گردید ومتذکر شد:در صورت داشتن اطلاعات درست از وضعیت فردی، خانوادگی، سلامت جسمی، اعتقادات مذهبی، تحصیلات، علایق، شاخصهای روانشناختی، مهارتهای شغلی، استعدادهای فردی و …  زندانی در بخش های مختلف می توان زمینه های اصلاح وبازپروری زندانیان را مهیا نمود. 

این مقام مسؤل خاطرنشان کرد:دلایل شخصیتی و روانی ‌رفتارهای مجرمانه یکی از ابزارهایی است که می‌تواند در اصلاح و بازپروری زندانیان حایز اهمیت باشدلذا کسب اطلاعات کامل مجرمان،  برای پیشگیری های ثانویه بسیار حائز اهمیت می باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*