اخبار کوتاه

تحصیل و سواد آموزی از ارکان مهم آموزش در زندان است

 

رئیس آموزش وپرورش شهرستان بوئین زهرا در دیدار با رئیس زندان این شهرستان اظهار داشت : تحصیل و سواد آموزی از مهمترین ارکان آموزشی و تربیتی در زندان است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ قهرمانی در این دیدار گفت: با توجه به اهمت وظایف آموزش و پرورش و نهضت سوادآوزی در جامعه باید در نظر داشت که مددجویان از این امر مهم  مستثنی نبوده و در ارائه خدمات به آنان نیز باید کوشا بود .

وی در ادامه اظهار داشت: برگزاری کلاسهای آموزشی تحصیلی و نهضت سواد آموزی برای مددجویان باید در اولویتهای آموزش و پرورش باشد. در این خصوص هماهنگی ،برنامه ریزی و همکاری لازم با زندان صورت گرفته و افراد واجد شرایط شناسایی و تحت پوشش قرار می گیرند.

قهرمانی افزود: خدمات نهضت سواد آموزی برای تمامی افراد بی سواد برنامه ریزی و باید از تمامی ظرفیتها استفاده نمود. در این راستا مربیان مجرب و کار آمد به زندان معرفی خواهند شد.

وی اذعان داشت : برنامه ریزی های لازم در زمینه آموزش و تحصیل اتباع بیگانه حاظر در زندان نیز انجام شده است که به زودی این افراد نیز تحت پوشش و آموزش قرار خواهند گرفت .

در ادامه دیدار رئیس زندان بوئین زهرا نیز اظهار داشت : با بررسی های به عمل آمده مشخص شده است که بسیاری از مددجویان، کم سواد و بی سواد هستند که این مهم در نوع جرم و بزه ارتکابی و حتی رفتار آنان تاثیر داشته است .

کیامینی افزود :خوشبختانه آموزش و پرورش در خصوص بازپروری و آموزش رسمی مدجویان درهمه مقاطع  همکاری و مساعدت لازم را داشته و کمک بزرگی در اصلاح و تربیت زندانیان نموده است . 

وی بیان کرد :آموزش علمی و تحصیلی مددجویان بی شک در رفتار اجتماعی آنان و برخورد با مشکلات  موثر و با آگاه سازی آنان، خانواده این افراد نیز تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

رئیس زندان بوئین زهرا در پایان ضمن اشاره به تحصیل و ارائه خدمات به خانواده مددجویان اذعان داشت :امید است آموزش و پرورش جهت ارائه خدمات تحصیلی به فرزندان و خانواده آنان برنامه ریزی های لازم را انجام دهد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*