اخبار کوتاه

تجلیل از کارمند ساعی ونمونه زندانهای استان قزوین

در مراسم تقدیراز کارکنان نمونه دستگاه قضایی استان ازمهندس مجیدزکی زاده بعنوان کارمند ساعی ونمونه اداره کل زندانهای قزوین تقدیر وتجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:در هفته قوه قضائیه ودر مراسم تقدیرازکارمندان نمونه دستگاه قضایی استان از مهندس مجیدزکی زاده با اهدای لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین درمراسم تجلیل از کارکنان ساعی دستگاه قضایی گفت: هر ساله بین هفت تا ۱۰ درصد با افزوني مطالبات مردم و پرونده ها مواجه هستیم و مطالبات از ما رو به فزونی است بنابراین نیازمند کار جهادی و تلاش بیشتر هستیم.

جمال انصاری بیان کرد: این ایام، ایام مدد گرفتن از خداوند متعال و امام علی (ع) است که ایشان مظهر عدالت خواهی است و هر جا از آرمان خواهی و عدالت صحبت می شود، عدالت در برخورد، نگاه، توجه به بیت المال و تمام مقیاس ها که می توان ترسیم خطوط عدالت را داشت برگرفته از نام و وجود ایشان است.

وی ادامه داد: عدالت به معنای واقعی ستاندن حق، حق محوری و پاسخ به آنچه مطالبه حقوق مردم است مسیری جز دستگاه قضایی ندارد، عدالت خواهی، عدالت طلبی و حق طلبی امروز آن چیزی است که ظهور و بروز آن در دستگاه قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: دستگاه قضا، دادگستری و سايراني که در این بخش کار می کنند جدیت به خرج می دهند و ما برای اینکه ستاندن حق، عدالت محوری و عدالت خواهی که عرضه عینی یابد بدون ابزار و سازوکار لازم نمی توانیم  به این امر دست يابيم.

وی عنوان کرد: ما در دامنه پر فراز و نشیب حق محور، افراد گردنکش کم نداریم که متکبر به حقوق مردم هستند و آیا منعطف کردن گردنکشان و متکبران با ابزار حداقلی ما امکان پذیر است؛ ما مجريان در دامنه عدالت طلبی و حق محوری علاوه بر ابزارها بدون رعایت آداب دینی، فردی و سازمانی نمی توانیم توفیق چندانی داشته باشیم.

انصاری اعلام کرد: بدون توجه و اهتمام به این نکات نمی توانیم به عنوان فردی که سختی های لباس و کار را بر خود خريده و بدون توجه به این مولفه ها، نمی توانیم آن طور که باید به مطالبات مردمی توجه کرد.

وی تأکید کرد: توجه و توسل به خداوند سبحان و تعمیق ارزش های دینی و اسلامی اولین مولفه ای است که باید مورد توجه باشد و ما بدون اینکه نگاه عمیق به مسائل ارزشی داشته باشیم نمی توانیم باور واقعي از خدمت به مردم پیدا کنیم  و همه ما به عنوان سرفصل مهم در دامنه کاری نیاز به این نگاه داريم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین توضیح داد: دومین مولفه روزآمدی و ارتقای سطح دانایی و نواندیشی است و باید توجه داشت که قوانین ما تغییر می کند، ما در مسیر تغییر مسائل اجتماعی و مطالبات مردمی از خود هستیم و بدون شناخت نمی توانیم برای آنچه کار می کنیم نسخه بپيچيم و شناخت یعنی خود را به روز کردن و در کار آموزش هایی که نیاز به ارتقا سطح خدمت است دیده و خود را بی نیاز نسبت به این موارد ندانيم.

وی تصریح کرد: رعایت هنجارها، تقوا و خلق سازمانی منبعث بر اصول ارزشی مولفه دیگری است که باید مورد توجه ما باشد و ما باید خود را با هنجارهای سازمانی تطبیق دهیم.

انصاری اظهار کرد: امانت داری، حفظ اسرار و رموز کاری مولف دیگر است ، بخشی از امور ما نهفته های مردم است و مولفه دیگر ایثارگری و کار جهادی است زیرا بدون ایثارگری و صرف وقت نمی توانیم پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و هر ساله بین هفت تا ۱۰ درصد با افزوني مطالبات مردم و پرونده ها مواجه هستیم و مطالبات از ما رو به فزونی است بنابراین نیازمند کار جهادی و تلاش بیشتر هستیم.

وی افزود: تعمق و نهادینه کردن روحیه خدمت ملي و تعالی فرهنگ سازمانی مورد دیگری است که باید مورد توجه ما باشد و در نظام جمهوری اسلامی حیات و کار ما برگرفته از نظام است و ما برای پیشرفت باید به فکر تعالی سازمانی باشیم ودر کارمان به هویت ملی توجه کنیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین يادآور شد: همه ما مدیون خون شهدا و ایثارگران هستیم و وظیفه داریم در برابر جانفشانی ها از همه وسع خود استفاده کنیم و از همه مدیران و همه کسان که عملکرد موثری داشتند تشکر می کنیم و بخش مهمی امنیت موجود حاصل تلاش شماست و حق است از تلاش ها و اقدامات شما تشکر شود.

در پایان اين مراسم از کارکنان نمونه دستگاه قضا در استان تقدیر به عمل آمد.

IMG_0679 IMG_0690

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*