اخبار کوتاه

تجدید میثاق کارکنان زندانهای استان با مقام شامخ شهدای قزوین

مدیرکل ومسؤلین زندانهای استان قزوین بمناسبت فرارسیدن هفته قوه قضائیه با حضور در گلزار شهدای قزوین با شهدا تجدید میثاق و به مقام شامخ آنها ادای احترام نمودند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل زندانهای استان قزوین؛ به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضاییه، مدیرکل زندانهای استان بهمراه استاندار، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون اصل ۹۰ ، رئیس کل دادگستری، دادستان عمومی وانقلاب قزوین و سایرمسئولان قضایی استان با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ آنها اداي احترام و باآنها تجدید میثاق كردند.
در اين مراسم رئيس كل دادگستري استان قزوين بيان داشت: مدیران باید شهید بهشتی را شاخص در عملکرد خود قرار دهند.
حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی ضمن اشاره به مقام شامخ شهید بهشتی گفت: شهید بهشتی بعنوان شاخص در زمینه مدیران شایسته بودند چرا که دارای علم و دانش بسیار بوده و به راحتی در مقابل فتنه ها فریب نمی خورد و تسلیم نمی شد. در واقع علم و آگاهی اولین ویژگی هر مدیر است، صلابت و شجاعت از دیگر ویژگی های شهید بهشتی بوده که در مقابل هجمه هایی که به ایشان می شد اقتدار داشتند.
وی افزود: تمام سعی آن شهید گرانقدر اجرای تکلیف بود، برای خوشامد دیگران سخنی نمی گفت و بخاطر ترس از دیگران نیز سکوت نمی کرد.
قدرتی تصریح نمود: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند اگر قوه قضائیه اصلاح شود تمام بخش ها اصلاح می گردد، بر این اساس سلامت نظام به سلامت قوه قضائیه باز
می گردد، تحرک و پویایی سایر قوا وابسته به پویایی این قوه است .
قدرتی خاطرنشان نمود: دستگاه قضائی به فرموده مقام معظم رهبری دستگاهی است که باید صدردرصد انقلابی باشد یعنی باید آراء و احکام عادلانه، منصفانه، قاطع و شجاعانه صادر شود و در آن به خطوط سیاسی توجه نگردد که اگر سیاست در دستگاه قضا جا باز کند عدالت از این دستگاه خارج خواهد شد، بنابراین سیاست در دستگاه قضا جایی ندارد.
رئیس کل دادگستری استان قزوین ضمن اشاره به سیاست ها و اهداف آیت اله رئیسی در قوه قضائیه گفت: شعار رئیس قوه قضائیه تحول در این قوه است بنحوی که بنا به دستور آیت اله رئیسی تمام دادگستری ها در کشوردر حال استخراج قوانینی هستند که دارای ابهام، سکوت، تعارض، اجمال و یا خلاف مسائل شرعی و مصالح کشور، می باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*