اخبار کوتاه

تأکید معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین بر: لزوم بهره گیری از مفاهیم قرآن کریم در برنامه های تربیتی زندانیان

معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین بر لزوم بهره گیری از آیات ومفاهیم قرآن کریم در کیفی سازی برنامه های اصلاح وتربیت زندان ها تأکید نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ حسن نورمحمدی در حاشیه دیدار با مسؤلین فرهنگی زندانهای استان اظهارداشت: هدف از اصلاح وتربیت در برنامه های ابلاغی سازمان زندانهای کشور، بازپروری و شخصیت سازی زندانیان برای ایجاد زمینه بازگشت به زندگی سالم درجامعه است. لیکن اصلاح برپایه مفاهیم قرآن کریم، منتج به اصلاح وتغییر رفتار باثبات و ایجادسلامت روانی در بین افراد می شود.
وی افزود: قرآن کریم محور همه امور در زندگی است و موجب دوری انسان از گناه وکجروی
می شود. لذا باید مفاهیم قرآن کریم بعنوان برنامه مهم زندگی انسان مورد توجه جدی همکاران فرهنگی قرار گیرد.
نورمحمدی به آثار و نتایج پربار آموزه های قرآنی در برنامه های تربیتی زندان اشاره کرد و اذعان داشت: آموزه های قرآنی جایگاه مهمی در ارتقاء مهارتهای زندگی داشته وبسیاری از آسیبها و بزهکاریها نتیجه فقدان همین مهارتهاست. زندگی موفق از آن کسی است كه هنر درست زندگی کردن را بیاموزد وآن را درمواجهه بامشکلات ومصائب بکارگیرد.
معاون سلامت، اصلاح وتربیت زندانهای استان در ادامه سخنان خود به نقش خانواده درکاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد وبیان داشت: خانواده درتربیت فرزندان نقش انکار ناپذیری دارد.خانواده سالم با بهره گیری از آموزه های دینی بویژه قرآن کریم نقش خود را بدرستی ایفا می کند.
وی درپایان عدم رعایت اصول و موازین دینی در زندگی را زمینه پیدایش انحراف و آسیب دانست و خاطرنشان کرد: بررسی ها نشان می دهد بی‌توجهی به مسائل دینی و مذهبی عامل ایجاد بسیاری از جرائم در جامعه است. لذا می بایست برنامه های دینی و قرآنی مورد توجه جدی متولیان امور فرهنگی در زندانها باشد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*