اخبار کوتاه

تأکید مدیرکل زندانهای استان قزوین بر: لزوم ارتقاء جایگاه روابط عمومی در زندانها

مدیرکل زندانهای استان قزوین بر لزوم ارتقاء جایگاه روابط عمومی در زندانها تأکید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:محمدعلی محمدی در جلسه کمیته اطلاع رسانی زندانهای استان اظهارداشت: روابط عمومی بعنوان پل ارتباطی با مردم و سازمان نیازمند اثرگذاری و تغییر نگرش است. پذیرش مسؤلیت در روابط عمومی باید توام با  عشق وعلاقه وتعهد باشد و با چاشنی اندیشه و برنامه‌ریزی به بار بنشیند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی قدرتمند و برنامه محور، جایگاه سازمان را در جامعه ارتقاء می بخشد افزود: روابط عمومی بعنوان یک حوزه حرفه ای و باتدبیر ودانایی می‌تواند هر سازمان یا نهادی را در رسیدن به اهداف خود یاری دهد.

محمدی بیان داشت:روابط عمومی کارآمد ومتخصص در زندان باید بتواند به درستی از امکانات و شرایط محیطی درون سازمانی و برون سازمانی بهره‌برداری کرده و با تشخیص درست موقعیت‌ها، اهداف و عملکردهای  سازمان را بدرستی انعکاس دهد. از اینرو خلاقیت و طرح ایده‌های جدید و سازنده و استفاده از تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاع رسانی، از مشخصه های بارز یک روابط عمومی  پویا خواهدبود.

مدیرکل زندانهای استان قزوین به چالش های موجود در حوزه روابط عمومی اشاره داشت و گفت:چالشهای ساختاری بویژه آموزشی از مهمترین موانع ارتقاء جایگاه روابط‌عمومی‌ها است. کارشناسان روابط عمومی باید باشناخت نقاط ضعف و قوت درون مجموعه خود  واطلاع از فرصت‌ها و تهدیدهای بیرون سازمانی، بتوانند با اطلاع‌رسانی شفاف و واقعی و پرهیز از هر گونه بزرگ‌نمایی وتمجید غیرواقعی، زمینه های ارتقاء جایگاه خود و سازمان را فراهم نمایند.

محمدی خاطرنشان کرد:روابط عمومی چشم بینای سازمان است و باید امین انتقال اخبار و رویدادهای آن باشد. از اینرو ارتقاء جایگاه روابط عمومی در گرو صیانت و امانت داری حرفه ای در این حرفه تخصصی خواهدبود.

مدیرکل زندانهای استان در پایان از عملکرد و فعالیتهای مسؤلین روابط عمومی زندانهای استان تشکر و قدردانی بعمل آورد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*