اخبار کوتاه

تأکید مدیرکل زندانهای استان قزوین بر لزوم: ارتقاء آگاهی های بهداشتی و سلامت زندانیان

مدیرکل زندانهای استان قزوین بر لزوم ارتقاء آگاهی های بهداشتی و سلامت زندانیان تأکید نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در کارگروه بهداشت و درمان زندانهای استان اظهار داشت: افزایش سطح آگاهی های بهداشت فردی و محیط در بروز رفتارهای پیشگیرانه مؤثر بوده و وضعیت سلامت عمومی نیز ارتقاء می یابد.
وی افزود: حفظ سلامت زندانیان یکی از مهمترین دغدغه های سازمان زندانهای کشور است و بیشترین حجم برنامه ای در زندانها دراین حوزه متمرکز شده است.
محمدی با اشاره به نقش افراد در مدیریت سلامت خود بیان داشت: فـرد بایستی به عنوان یک مطلع در تصمیم گیری های پیشگیرانه بهداشتی خود شرکت فعال داشته باشد. از اینرو موظفیم با ارائه آموزش های لازم و با ارتقاء مهارتهای شناختی زندانیان در حفظ سلامتی آنها تلاشی مضاعف داشته باشیم.
این مقام مسؤل متذکر شد: رویکرد سلامت محوری یک اصل مهم در زندانهاست و آموزش‌های ویژه و فرهنگ سازی مستمر با رویکرد سلامت محوری می تواند درحفظ بهداشت محیط های جمعی اثرگذار باشد. در همین راستا آموزش های لازم برای حفظ و تأمین سلامت زندانیان در زندانهای استان در حال اجرا است.
مدیرکل زندانهای استان در پایان خاطرنشان کرد : با تأکیدات ریاست محترم سازمان و با بسیج همه امکانات و منابع، اقدامات ویژه برای حفظ سلامت زندانیان در دستور کار قرار گرفته است.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*