اخبار کوتاه

تأکید مدیرکل زندانهای استان قزوین بر: لزوم ارتقاء جایگاه مددکاری اجتماعی در زندان

مدیرکل زندانهای استان قزوین بر لزوم ارتقاء جایگاه مددکاری اجتماعی در زندانها تأکیدکرد و اظهار داشت: مددکاری در زندانها نقش حرفه ای را عهده دار بوده و بایستی به این نقش در کاهش جمعیت کیفری توجه بیشتری بعمل آورد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین: محمدعلی محمدی در نشست هم اندیشی مسؤلین مددکاری اجتماعی سازمان زندانهای کشور با مددکاران اجتماعی زندانهای استان گفت: رسیدگی به پرونده قضایی زندانیان،کمک شایانی به کاهش جمعیت کیفری زندان داشته و بسیاری از تنش ها و فشارهای روحی و روانی زندانیان نیزکاهش خواهدیافت.
وی افزود: آسیب های اجتماعی که متوجه مددجویان و خانواده آنها است؛ با ارائه خدمات تخصصی مددکاری کاهش یافته و مددکار اجتماعی زندان می تواند با مشارکت وهمکاری لازم با دستگاه قضایی در روند پیشرفت پرونده کیفری و اخذ تسهیلات قضایی آنها مؤثر واقع شود.
محمدی خاطرنشان کرد: ارتباط مددکاران اجتماعی با مسئولین و مراجع قضائی، نکته قابل توجه دیگر در خصوص جایگاه این حوزه می باشد. مددکاران می توانند نظرات مؤثری درباره حل مشکل و تقاضا های زندانیان به محاکم قضایی ارائه نمایند. بویژه اعطای امتیازها در قوانین جاری چون آزادی مشروط، عفو، تخفیف مجازات در راستای بسترسازی جهت بازگشت مجدد به جامعه حیاتی می باشد.
وی بر پایبندی به اصول اساسی مددکاری اجتماعی در زندانها تأکید نمود و بیان داشت: مددکاران می بایست تمام تلاش خود را با جدیت بیش از پیش بکار گیرند و با پایبندی به منشور اخلاقی این حرفه و با همکاری نهادهای ذیربط، رسالت حرفه ای خود را به منصه ظهور برسانند.
مدیرکل زندانهای استان در پایان مراسم با اهداء لوح سپاس وکارت هدیه از همه مددکاران اجتماعی زندانهای استان تجلیل و از زحمات آنها قدردانی نمود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*