اخبار کوتاه

تأکید مدیرکل زندانهای استان قزوین بر لزوم: رعایت قوانین ومقررات سازمانی دراجرای احکام زندانها .

مدیرکل زندانهای استان قزوین بر لزوم رعایت قوانین ومقررات سازمانی دراجرای احکام زندانها تأکید نمود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در چهارمین جلسه شورای اداری زندانهای استان به وظایف واحد اجرای احکام در زندان ها پرداخت و اظهار داشت: براساس آیین نامه اجرایی سازمان زندانهای کشور وظیفه پذیرش مجرمین و متهمین معرفی شده از محاکم ومراجع قضایی برعهده واحد پذیرش و تشخیص زندان بوده و می بایست مطابق با قوانین و مقررات سازمانی و با دقت نظر نسبت به انجام وظایف محوله اهتمام ورزند .
وی ثبت احکام و قرارهای قضایی، اعزام زندانیان به مراجع قضایی، پیشنهاد مرخصی، آزادی مشروط، تعلیق اجرای مجازات، عفو موردی، انتقال محکومین غیربومی، اعلام غیبت از مرخصی زندانی و… را از دیگر وظایف اجرای احکام در زندان برشمرد و بیان داشت: كليه اقدامات مربوط به پرونده‌هاي محكومان و متهمان و همچنین اعلام پاسخ به مکاتبات مراجع قضایی می بایست بدون کوچکترین فوت وقتی صورت گیرد. هرگونه اهمال و سستی در انجام وظایف محوله تبعات وآثار زیانباری را بوجود خواهد آورد.
محمدی فعالیتهای واحد اجرای احکام در زندان را از وظایف مهم سازمانی برشمرد و ضمن تأکید بر مدیریت درست این حوزه، خاطر نشان کرد: برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و نظارت و هدایت منابع انسانی بخش مهمی از وظایف مدیریت در این حوزه بوده و باید بدون کوچکترین اغماضی تحقق یابد.
مدیرکل زندانهای استان خطاب به مدیران و رؤسای زندانها تأکید داشت: عملکرد واقعی کارکنان حوزه پذیرش وتشخیص باید دائما مورد رصد مدیران و مسؤلین ذیربط قرار گرفته و نسبت به رفع مشکل و اصلاح هر نوع انحرافی، اقدامات لازم انجام ‌گیرد. نظارت مستمر رئیس اداره پذیرش وتشخیص بر حسن اجرای امور جاری ، تقسیم درست وظایف نیروهای شاغل موجود در این بخش باعث از بین رفتن ضعفها و ارتقاء خدمات خواهد ‌شد.
این مقام مسؤل با تاكيد بر ضرورت افزایش همدلي و هم افزايي در بين مسؤلین و كاركنان گفت: همدلي وصمیمیت در بین کاکنان به مثابه یک خانواده ، موجب پيشرفت امور و تحقق اهداف عالی سازمانی خواهد شد.
مدیرکل زندانهای استان در پایان سخنان خود با اشاره به ایجاد صفا و همدلی میان کارکنان، کلیه همکاران را به تلاش وافر در جهت ایجاد فضای صمیمی دعوت نمود و افزود: برای پیشبرد اهداف سازمانی باید همکاری صمیمانه ای وجود داشته باشد و اگر در محیط پر تنش زندان، صفا و صمیمیت حاکم باشد؛ فرسایش کار کاهش یافته و در غیر این صورت همه با سختی مسیر شغلی خود را طی خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*