اخبار کوتاه

تأکید مدیرکل زندانهای استان قزوین بر: لزوم حمایت مادی ومعنوی خانواده زندانیان

مدیرکل زندانهای استان قزوین بر لزوم حمایت های مادی ومعنوی خانواده زندانیان تأکید کرد و گفت: خانواده زندانیان قربانیان آسیب های اجتماعی هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ محمدعلی محمدی در مراسم جشن اختتامیه کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ومهارت های اخلاقی ویژه خانواده زندانیان اظهار داشت: حل مشکلات مادی ومعنوی خانواده‌ زندانیان همواره مورد تأکید ریاست محترم سازمان زندانهای کشور بوده است. اکثر خانواده های زندانیان در کجروی و ارتکاب جرم سرپرست خود هیچگونه نقشی نداشته ولی متاسفانه بیشتر از زندانی با مشکلات ومصائب عدیده در جامعه روبرو هستند. از اینرو وظیفه انجمن‌ حمایت زندانیان، حمایت های مادی و بویژه معنوی از جمله  اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در راستای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی خانواده ها می باشد .

وی افزود: توانمندسازی و رفع نیازهای معیشتی و تلاش برای پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی و اخلاقی خانواده زندانیان ازجمله اقدامات مهم انجمن حمایت زندانیان شهرستان قزوین است و به همت و تلاش همکاران این مرکز، اقدامات ارزشمندی صورت پذیرفته و در حال حاضر بالغ بر ۱۳۰۰ خانواده زندانی تحت پوشش خدمات انجمن حمایت این شهرستان قرار دارند.

مدیرکل زندانهای استان قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: در دوران تحمل حبس زندانی، آسیب‌ های فرهنگی، اخلاقی و اقتصادی ازجمله طلاق، ناامنی،اعتیاد، فقر و … در کمین خانواده اوست. لیکن برای دومین سال کارگاه های آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ومهارت‌های اخلاقی با هدف پیشگیری از اعتیاد، طلاق و ارتقای مهارت‌های اخلاقی و زندگی همسران و فرزندان زندانیان تحت پوشش انجمن برگزار می گردد .

محمدی درپایان سخنان خود خاطرنشان کرد: اگر چه  انجمن های حمایت زندانیان با درایت و حمایت سازمان زندان ها در رسیدگی و کمک به خانواده های زندانیان فعال می باشند، لیکن بعلت محدودیت های موجود انتظار داریم سایر نهادهای مرتبط نیز ما را دراین امر مهم و سرنوشت ساز اجتماعی یاری دهند.

در این مراسم رئیس کل دادگستری استان نیز  سخنانی ایراد نمود و جشن اختتامیه کارگاه آموزش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خانواده زندانیان با برنامه های متنوع به پایان رسید.  بن سبدکالا به ارزش ۵ میلیون ریال، کارت هدیه نقدی یک میلیونی و همچنین پرداخت عیدی به فرزندان زندانیان از جمله بخش های زیبای این مراسم بودکه با حضور رئیس کل دادگستری ومدیرکل زندانهای استان به خانواده های شرکت کننده در دوره آموزشی اهداء شد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*