اخبار کوتاه

تأکید مدیرکل زندانهای استان قزوین بر: ضرورت ساخت و جابجایی زندان مرکزی قزوین

مدیرکل زندان‌های استان قزوین بر لزوم ساخت زندان در حاشیه شهر وجابجایی زندان مرکزی قزوین تأکید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی در جریان دیدار با اکبر اسداللهی مدیرکل منابع طبیعی استان اظهار داشت:با توجه به پیگیری های بعمل آمده پس از انتصاب اینجانب در مسؤلیت جدید در استان قزوین، ساخت وجابجایی زندان بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، مورد موافقت ریاست محترم سازمان زندانها و اقدامات تأمینی وتربیتی کشور و استاندار محترم قزوین قرار گرفته است وانتظار می رود همه دستگاههای ذیربط تمام توان خود را برای انجام این پروژه ملی بکار گیرند.

وی افزود:زندان به مثابه یک شهر کوچک است. از اینرو با توجه به شرایط خاص زندان تمامی ابعاد امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و.. می بایست درساخت زندان مورد توجه جدی قرار گیرد تا به اهداف تعیین شده سازمانی نائل آییم.

مدیرکل زندانهای استان قزوین به تراکم جمعیت کیفری زندانیان وفرسودگی زندان مرکزی استان اشاره کرد وگفت: بمنظور توسعه برنامه های پیشگیرانه امنیتی، توجه به وضعیت بهداشتی ودرمانی و فرهنگی وتربیتی زندانیان با کمبود سرانه فیزیکی استاندارد مواجه ایم و استان بطور جدی نیازمند توسعه و ساخت زندان جدید خواهدبود.

محمدی در ادامه به جانمایی زندان جدید اشاره داشت وخاطرنشان کرد: جانمایی درست زندان از هر حیث باید مورد توجه کارشناسان ومتخصصین این حوزه قرار گیرد. در جانمایی زندان، به موارد مهمی مانند توانایی کنترل و نظارت دقیق بر زندانیان، ایجاد فضاهای مورد نیاز در بخش های تخصصی تأمینی وتربیتی، طرح های توسعه قضایی وتکریم خانواده های محبوسین لحاظ می گردد. یقینا توجه براین مؤلفه ها در بالابردن امنیت و کیفیت ساخت فضای زندان، و ارتقای عملکرد آن مؤثر خواهدبود.

وی متذکر شد:در نظام زندانبانی اسلامی وقتی ساخت یک زندان جدید الزام پیدا کند، می بایست تمامی ویژگی ها وخواسته های جامعه در آن برآورده گردد. زندانی که بدون برنامه ریزی پیش از جانمایی های تخصصی ساخته شود، از ابتدا دارای مشکلاتی خواهد بود.لذا برنامه ریزی برای جانمایی زندان، قبل از طراحی و ساخت آن اولویت دارد.

این مقام مسؤل مشارکت وهمکاری اداره کل منابع طبیعی در جانمایی زندان جدید و واگذاری زمین مناسب آن را بسیار مهم ارزیابی کرد و در پایان اذعان داشت:به حول و قوه الهی، با توجه خاص اداره کل منابع طبیعی به این موضوع،  مردم استان قزوین مشمول محبت و  خدمت مدیرکل وهمکاران محترم منابع طبیعی خواهند بود.تا انشا الله معضل عدم جابجایی زندان از حوزه شهری وتسهیلات وامکانات لازم برای حل مشکلات مردم استان در این زمینه اجرایی شود.  

مدیرکل منابع طبیعی استان نیز ضمن عرض خیرمقدم وتشکر از برگزاری این نشست گفت: در جهت عملیاتی نمودن این پروژه مهم استانی پایبند همکاریهای نزدیک بوده و تلاش خواهیم کرد در تحقق اهداف مذکور پیش قدم باشیم .

اسدالهی  خطرنشان کرد: تلاش می کنیم طبق خواسته کارشناسی شده اداره کل زندانهای استان زمینی مناسب برای استحصال به این امر ، جانمایی  وبا تسهیل در اقدامات قانونی،مراحل واگذاری آن در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*