اخبار کوتاه

تأکید مدیرکل زندانهای استان قزوین بر:لزوم توجه به نیازهای معنوی ومادی نیروهای وظیفه

مدیرکل زندانهای استان قزوین بر لزوم توجه به نیازهای معنوی ومادی نیروهای وظیفه تأکید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛محمدعلی محمدی دراولین نشست صمیمانه باسربازان وظیفه زندانهای استان اظهارداشت:سربازی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دوره ارزشمند و غیر قابل تکراری است که باید به بهترین شکل از این فرصت برای خودسازی ،تجربه اندوزی وکسب مهارت استفاده کرد.

وی سرمایه انسانی جوان را بزرگترین دارایی جامعه عنوان کرد و افزود: معتقدیم دوره خدمت سربازی یکی از مولفه های اصلی رشد و پیشرفت جوانان  است .بنابراین توجه به روحیات و ایجاد فضای همدلی و داشتن روابط صمیمانه فرماندهان یگان حفاظت وسایر مسؤلین  با این سرمایه های ارزشمند مورد تأکیداست و باید با برنامه ریزی مناسب و رفع نیازهای مادی ومعنوی ، از این فرصت به بهترین وجه در جهت رشد دادن و بصیرت افزایی آنها بهره برداری شود.

محمدی اذعان داشت:سربازان باید در اجرای مسائل دینی بویژه نمازکوتاهی نکنند .کسانی که از مسائل دینی فاصله گرفته اند در زندگی به انحراف وگمراهی دچار شده اند.

وی به سیاستها وبرنامه های سازمان زندانهای کشور اشاره داشت و بیان نمود:محور برنامه های سازمانی توجه همه جانبه به سربازان وظیفه و ارتقاء توانمندی و  مهارت های مختلف و به روز آنهاست.از اینرو مهارت آموزی سربازان زندانهای استان از جمله اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد و باید برنامه های ابلاغی سازمان  به نحو مطلوب وشایسته در همه زندانها اجرا گردد.

مدیرکل زندانهای استان خطاب به فرماندهان یگان حفاظت تأکید نمود: یکی از وظایف مهم  سازمانی بر دوش نیروهای وظیفه بوده ومانیز وظیفه داریم در امر رسیدگی به مسائل ومشکلات و رفاهیات مورد نیاز این قشرجوان وپرتلاش گام برداریم.

وی در پایان خطاب به سربازان خاطرنشان کرد :خداوند همواره ناظر به اعمال انسانهاست وخدمت به مجموعه زندان و زندانیان می تواند توشه مناسبی برای آخرت باشد. همواره باید به بعد معنوی خدمت در چنین محیطی نیز توجه داشت .

شایان ذکراست مدیرکل زندانهای استان دراین دیدار چندساعته به سؤالات ومسائل سربازان پاسخ داد و درپایان سربازان نمونه با اهداء لوح تقدیر و اعطای مرخصی مورد تشویق قرار گرفتند . 

همچنین پیرو بازدید و دستور قبلی مدیرکل زندانهای استان از آسایشگاه نیروهای وظیفه، اشکلات موجود رفع گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*