اخبار کوتاه

تأکید رئیس اردوگاه کاردرمانی قزوین بر: ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین زندانیان

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قزوین بر توسعه وترویج فرهنگ کتابخوانی در بین زندانیان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین؛ علی بابائی در جلسه شورای فرهنگی این مرکز گفت: ترویج فرهنگ مطالعه نیازمند برنامه ریزی و توجه به ابعاد مختلف آن می باشد و در این راستا کتابخانه اردوگاه هم به لحاظ کیفی و هم از نظر کمی توسعه خواهد یافت.

بابائی ادامه داد: توسعه فیزیکی، تجهیز و طبقه بندی کتابخانه یکی از ابعاد مهم و قدم اول در این حوزه به شمار می رود. لیکن به روز رسانی آن در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

رئیس اردوگاه حرفه آموزی با اشاره به ترویج فرهنگ مطالعه به عنوان یکی از شاخص های مهم برنامه های فرهنگی وتربیتی اذعان داشت: از آنجائیکه بسیاری از مدجویان این مرکز به دلیل ناآگاهی در دام مواد مخدر گرفتار شده اند،  باید ارتقاء سطح آگاهی آنها از طریق عادت به مطالعه نهادینه گردد.

وی ضمن بیان ابعاد مختلف شیوه های ترویج مطالعه، با توجه به شرایط ویژه روحی و روانی زندانیان و آسیب های مختلفی که متحمل شده اند گفت: خلاقیت و نوآوری در روش های تبلیغ و ترویج فرهنگ کتابخوانی می تواند گامی موثر در این راستا تلقی گردد. لذا برگزاری انواع مسابقات کتاخوانی و تشویق برگزیدگان از اهم موضوعات فرهنگی بشمار می رود.

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی از استقبال مددجویان و مشارکت نمودن در تعمیر و تجهیز فضای کتابخانه ابراز خرسندی نمود و اظهار داشت: در اجرای این برنامه، ارتقاء سطح مطالعه عمومی مددجویان به طور مستمر مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیازهای مربوط به افزایش این شاخص ها به طور قطع فراهم خواهد شد. 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*