اخبار کوتاه

تأکیدمعاون سلامت،اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین:ارتقاء سلامت جسمى،روانى و اجتماعى زندانیان با کنترل بهداشت محیط

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندانهای استان قزوین بر ارتقاء سلامت جسمى، روانى و اجتماعى زندانیان و کنترل وضعیت بهداشت محیط زندانها تأکیدکرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان قزوین:حسن نورمحمدی در جمع مسؤلین بهداشت ودرمان زندانهای استان گفت: حفظ بهـداشـت محيـط بر روى سلامت جسمى، روانى و اجتماعى انسانها نقش اساسی داشته  و از اين‌رو يکي از مهم‌ترين عواملي که بهداشت و سلامت مددجویان را در زمان تحمل حبس تضمين مي‌کند، وجود فضا و محيط سالم و بهداشتي درهمه اماکن زندانهاست.
وی اظهارداشت:نظارت و كنترل مستمربر عوامل‌ محيطي‌ در ارتقاي‌ سلامت‌ افراد‌، بویژه در زندانها نقش‌ اساسي‌ دارد. زندان دارای محدودیتها و فضاهاي اجتماعي خاصي است  که در سایه محیطی سالم و بهداشتی می تواند در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار باشد.

نورمحمدی اذعان داشت: مددجویان در زندان و درمدت تحمل حبس خود ، زندگی جمعی داشته و ازاين‌رو محيط فيزيکي سالم و رعایت اصول و استانداردهای بهداشتی نقش مهمي  در سلامت و تندرستي رواني و جسمي آنها ايفا مي‌کند.

معاون سلامت،اصلاح وتربیت زندانهای استان تأکید کرد: رصد دائمی وضعيت بهداشت محيط زندانها و رفع نواقص وهمچنين پيگيري‌هاي لازم در جهت بهبود و برنامه‌ريزي منسجم در جهت ارتقاء سطح بهداشت محیطی از ضروريات اقدامات مسؤلین حوزه بهداشت ودرمان زندانها به شمار مي‌آيد.

وی همچنین برضرورت ارتقای هماهنگی‌های بین‌بخشی اشاره کرد وبیان داشت: با توجه به اینکه عوامل محیطی بیشترین نقش را در ابتلای افراد به بیماری ها بویژه بیماری های واگیردار دارند، بنابراین باید به مقوله بهداشت محیط اهتمام ویژه‌ای داشت.لذا هماهنگی بین واحدها در زندان فرصت مغتنمی است تا با توانمندی‌ها ومشارکت بیشتر و در قالب یک برنامه منسجم در مسیر تحقق سلامت مددجویان گام برداریم.

نورمحمدی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: سلامت مقوله‌ای فرابخشی است که همکاری تمامی مسؤلین وکارکنان را می طلبد.اگر چه  با مشارکت جمعی می توان در مقابل عوامل بیماری‌زا بویژه عوامل محیطی ایستاد. اما تلاش برای اقدامات پیشگیرانه وحفظ بهداشت محیطی زندانها مقوله ای مهمتر وباارزش تر از مداخلات درمانی بوده و به نوعی پیشگیری است و از هدر رفت منابع نیز جلوگیری بعمل خواهد آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*